Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba nóziját mivel...

3 hónapos baba nóziját mivel tisztítsam ki?

Figyelt kérdés

Orrcsepp, vagy spray, majd porszívó.Ezeket próbáltam, de nem tisztul ki a nózija.Mindig szörcsög, pedig nem folyik neki.

Párologtassak valamit, közben porszívózzam?


2012. máj. 24. 07:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

De beteg, vagy egyszerüen összegyült és nem jön ki a trutyi?

Csepegtess bele vagy használj sparyt és hagyd néhány percig hogy oldja fel, aztán szippantsd ki ami után tenregviz hogy ne száradjon ki az orrnyálkahártya.

2012. máj. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez nem a kisbaba kori szörcsögés? Mert a legtöbb baba az elsö hónapokban szürcsög, nincs az orrábban semmi, csak még valami nincs összenöve oda bent és ezért van.


Ha nem beteg és kap levegöt akkor vagy semmit ne csinálj, vagy max sósvizes oldattal mosd neki, lehet babákra kapni, más cseppet, sprét ne használj mert tönkre teszed a nyálkahártyát.

2012. máj. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sterimart használtam neki, mert a csepptől nem jött semmi.Jön ki neki valamennyi, de nem az összes.

Vasárnap volt láza, de a doki nem tudja mitől.Nem talált nála semmit.

Nem a kisbabás szörcsögés.Tegnap reggel tüsszentésnél sok váladék jött ki neki.

Próbálkozzak anyatejet csepegtetni neki?

2012. máj. 24. 08:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem ne csepegtess bele anyatejet! Csak így tovább tisztísd, ki fog tisztítódni.
2012. máj. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor folytatom.De olyan fura, hogy nem náthás, csak lerakódik neki belül.Na mindegy.Remélem múlik majd.

2012. máj. 24. 13:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt születése óta. Folyamatosan szörcsögött, jött neki valamennyi váladék, de utána ugyan olyan volt. Nem adott rá semmit a doki. Nasivin+orrszívás, utána sterimar. 7 hónaposan belázasodott elég keményen (39,2), rohantam az orvoshoz. Piros volt a torka, kapott antibiotikumot, Ez rendbe rakta. Azóta nem szörcsög... :)
2012. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Még mindig kínlódunk az orral.Már a doki írt fel cseppet.Csepp-orrszíváa-Sterimar.Néha jön a nóziból valami, néha nem.Pedig hallani, hogy hátul le van rakódva.Egy hete hallom.

Kamillát párologtatunk.Nem tudom, hogy a hidegpárásítóba lehet-e tenni sót.

Van valami jó kis házi praktika, hogy feloldódjon?Lámpázni akartam, de ő még kicsi hozzá.

2012. máj. 29. 13:10
 8/11 anonim ***** válasza:

mi a konnycsatornát lámpáztuk megszuletese ota Bioptron lámpával, csak nem szabad belenéznie, le kell takarni a szemét, ha ilyen lámpád van nyugodtan hasznalhatod, egy probat meger

ami a szorcsogest illeti, most 7 hos es mindig szorcsog hol jobban hol kevesbe, allitolag egy eves kora korul fogja majd csak kinoni, doki szerint

2012. máj. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Salvus víz a párologtatóba, elvileg mindre rá van írva, hogy csak vizet szabad beletenni, az enyém már megvan 3 éve, még nem lett baja tőle. Nekünk mindig segített mindkét gyerkőcnél. Fele csapvíz fele Salvus víz, kicsit köd lesz a szobában tőle, lehet fog köhécselni, hapcizni tőle, de nagyon hatásos. Pár csepp eukaliptusz olajat is párologtathatsz, mondjuk azt ne közvetlen a szobájában, hanem egy szomszéd szobában, vagy az ajtaja mellett.
2012. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Van közepes bioptron lámpája a mamának.Lehet ekkorka babánál alkalmazni?

Salvus víz?Nincs itthon, de apa tud holnap hozni.

Köszönöm!

2012. máj. 29. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!