Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogadta a család második...

Hogy fogadta a család második babátok hírét?

Figyelt kérdés

Most hétvégén jelentettük be, hogy érkezik a következő unoka/dédunoka, \'Ah, gratulálok..\' és kb ennyit kaptunk.

Nagyon bánt, hogy ennyire "hidegen" hagyta őket. Senkin nem láttam különösebb örömöt. Az hagyján, hogy tudták, hogy tervezzük, de tényleg ennyire nem meglepetés már a második? Az elsőt imádják, azzal nincs gond, de azt hittem a második is legalább akkora öröm lesz...

El vagyok keseredve...


2009. jún. 29. 05:58
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Miért kell emiatt elkeseredni?Az,hogy lesz még egy babátok,természetes dolog,nem valami csoda.Ezért nem kell az egész családodnak örömtáncot járni.Gratuláltak és ez elég.Majd,ha meglesz a baba,biztos,hogy őt is szeretni fogják.
2009. jún. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én apám csak ennyit kérdezett:"minek nektek még egy gyerek?"


Aztán a 18 hetes ultrahangon bajok voltak a babával,azt mondta az orvos,hogy nagy valószínűséggel Down-kóros lesz,erre meg azt mondta,ad pénzt,hogy elvetessem:(!


Szerencsére semmi baja a kisfiamnak,de nem is tartom apámmal a kapcsolatot.

Amikor megszületett a baba,írtam egy sms-t neki,aztán ennyi.

Pénteken hazajöttünk a kórházból,szombaton már itt feszített,hogy milyen szép a 2.uncsikája!


Azóta sem látta a 2 unokája / a kisbaba elmúlt 7 hónapos/.

Hozzáteszem 10 metró megállóra lakik tőlünk!

Persze akkor is csak azért jött,hogy hamarabb lássa a babát,mint anyósomék,mert ez neki a lényeg!



Szerintem nálatok biztos jobb lesz a helyzet,ahogy egyre nő a pocakod:)!


Az én esetem nagyon szélsőséges:(!

2009. jún. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Gratulálok a terhességedhez, és jó egészséget kívánok nektek!

Nálunk még nem került sor a másodikra, de remélem örülni fognak. Anyukám biztos, mert az elsőnél sírt, pedig neki akkor már 2 unokája volt. A következőnél, meg majd újra izgulhat, hogy fiú lesz e, mert eddig csak lány unokái vannak.

Az apukák nálunk is passzívak voltak, és azok is maradtak. Még az 1. hírére sem jöttek annyira lázba, amennyire én vártam volna. De lehet, hogy ők nem tudják kimutatni annyira az érzéseiket. Legalábbis az én apukám nem, az apósom meg más tészta.

1. válaszolónak: nagyon is csoda minden gyerek, aki világra jön. Nem mindenkinek természetes, és keményen megküzdünk érte. Ezért örülni kell minden gyereknek, akár hányadiknak születik is meg egy családba.

2009. jún. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi meg csak mostanaban fogjuk bejelenteni, ugyanis csak a hetedik hetben vagyok. Kb a 14-ig varunk, mert messze elunk a csaladtol, ugysem latnak, nem veszik majd eszre.

Hogy oszinte legyek mi sem szamitunk hatalmas ujjongasra es varazslatos boldogsagra, mint ami az elso babank bejelentesekor volt. Mert en ugy veszem eszre, hogy a masodik terhesseg (foleg, ha nem sok ido van a ketto kozott) az mar sokkal kevesbe tunik izgalmasnak, mar nem akkora ujdonsag. Ne erts felre, nem azt mondom, hogy a masodik gyermekemet nem fogjak szeretni, csupan mi magunk is ugy erezzuk, hogy ez a masodik terhesseg sokkal "egyszerubb", kevesbe izgalmas es varazslatos. Valoszinuleg nalunk amiatt, mert meg a nagyobbik is csak het honapos es o a napunk minden percet lefoglalja, nincs ido allandoan a pocakban levon gondolkodni es abrandozni, meg a babakelengyeket sem kell nezegetnem, hiszen a nagyobbik miatt mindenunk meg van, ami kell.

Ezenkivul mi harman vagyunk testverek es egy even belul harom baba szuletett, szoval most annyi baba van, hogy a mi masodikunk mar "csak" a negyedik lesz rovid idon belul.

En inkabb megdobbenesre szamitok amiatt, hogy ilyen hamar ismet gyermeket vallaltunk, biztosan aggodni fognak elso korben amiatt, hogyan fogjuk birni.

Es mindezt ugy irom, hogy mindket reszrol imadni valo, oszinte, szereto nagyszulok es testverek vannak, egyaltalan nem rosszindulatuak, megis azt hiszem, hogy igy fognak reagalni.

Viszont egyben biztos lehetsz: ha az elso gyermeketeket szertik, imadjak, akkor a masodikat is fogjak, ugyan ilyen jo lesz a kapcsolat. Szerintem.

2009. jún. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Bár , hogy őszinte legyek, kicsit meglep, hogy a "családomnak adtok igazat".

Lehet, hogy akkor már rám szállt a terhességi érzelemtúltengés?:-)

A lányom 1 éves, anyósoméknál első unoka, anyuméknál első unoka, annyi, hogy apai nagyszüleimnél már van egy másik fél éves dédunoka.

Azt tudom, hogy őt is szeretni fogják, csak valahogy úgy gondoltam, hogy jobban fognak örülni.

De sebaj, majdcsak megjön a várakozás mindenki részéről:-)

2009. jún. 29. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!