Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit érek a franciával? Mert...

Mit érek a franciával? Mert ezt szeretném jövőre felvenni második nyelvként, de néhányan mondják (nem család) h az nehéz és inkább az olaszt tanuljam majd.

Figyelt kérdés
Szentetek melyk lenne jobb, vayg miben különbözik, vagy melyk lenne érdemesebb->melykkel tudnék többet kezdeni?
2010. febr. 18. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Franciával többre mész. Sokkal elterjedtebb, mint az olasz. Lehet, hogy nehezebb, de fontosabb is.
2010. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is ezen dilemmáztam mostanában. A francia nyelv így az EU-ban amúgy is fontosabb nyelv szerintem. Az olasz viszont könnyebb. Én mondjuk az olaszt választom, de lehet még franciául is megtanulok alkalomadtán. Csak én azért választottam az olaszt, mert terveim szerint ott szeretnék majd dolgozni a jövőben.
2010. febr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mondjuk a frrancia az EU egyik hivatalos nyelve... :D Amúgy meg általános tény, hogy a franciák nem szívesen beszélnek angolul, sokan nem is hajlnadók és aki meg beszél is, mocskos egy akcentusa van :D Én beszélgettem már franciával angolul minimálisan, hát durva... De angollal és franciával már simán elboldogulsz mindenhol. Ha meg az olasz könnyebb, akkor nem fog nagy nehézséget jelenteni később azt is tanulni.

4 éve tanulok franciát, jó ideig magántanárral is, nem egy olyan hű de problémás nyelv azért, csak az elején kell megérteni a nyelvtant és a ragozásokat és a kiejtés az, ami néha gondot okozhat, de szerintem szép, érdekes nyelv. Igazi kihívás :)

2010. febr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Én mindkét nyelvet tanulom. Franciát kezdtem el 5 éve, lehet elsőre nehéz, de bele lehet "rázódni" :D Sztem az olasz nyelvtana nehezebb. Ha franciát kezdesz el tanulni aztán az olasz szavak mennek majd mint a karikacsapás, mert ugyebár újlatin nyelvek, nem sok eltérés van a szavakban. S igaz, ahogy az előtte írok írták, a francia az EU nyelve, a környezetvédelem nyelve stb.. Ezért azt érdemesebb először. :)
2010. febr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11:53-nek: Az EU-ban az összes tagállam hivatalos nyelve az EU hivatalos nyelve is. Szóval nem nagy kunszt, hogy a francia is az. Én azért írtam, hogy egy elég fontos nyelv az EU-ban, mert Franciaországnak jelentős szerepe van az Unióban.
2010. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már lehet választani, én az olaszt választanám azért, mert az olaszt megértik a spanyolok is. A spanyol meg igen elterjedt nyelv...
2010. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy melyikkel boldogulsz? Ez jó kérdés. Franciaországnak jelentősebb szerepe van,de ezt a nyelvet többen is beszélik. Márpedig minél többen tudnak valamit annál kevesebbet ér az a tudás a munkaerő-piacon. Olasz ilyen szempontból jobb, de viszonylag kevés cégnek lehet szüksége olaszul beszélő emberekre.

Ha ebből a kettőből lehetne választani akkor én az olaszt választanám, ha van több lehetőség is akkor a spanyolt, az legalább világnyelv és Magyarországon még viszonylag kevesen beszélik.

2010. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A francia nem is olyan nehéz az angol után. Az angol szókincs nagy része a franciából ered, úgyhogy a szavak nagy része ismerős lesz majd.
2010. febr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, am spanyolt azt én is szeretnék de azt nem lehet a suliban, am nem tom mennyire hasonlít az angol a franciához, de aki most az oszt-ban van és eddig franciát tanult(mert most angol nyelvelőkészítős vok)azok azt mondták h nem non hasonlít a kettő
2010. febr. 19. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!