Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetséges hogy mosható...

Hogyan lehetséges hogy mosható pelenkában apró kiütések jönnek a baba popsijára? Lehet a meleg miatt van? Nagyon bosszant mert olyan nagy lelkesedéssel tértem át a moshatóra. Vagy nem is a pelus miatt van? Megoldást rá?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Meleg miatt simán lehet! Sodu-krémet nagyon dicsérik, bepanthen, neogranormon...
2012. máj. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
off: megkérdezhetem, hogy menniyre éri meg, illetve hány pelust használtok el egy nap és mennyi idős a pici?
2012. máj. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nem jött be a mosható, sokkal gyakrabban kell cserélni mint a papírpelenkát, és kevésbé szívja magába a pisit, jobban érintkezik a baba bőrével. Az én babámét nagyon irritálta. Hogy mennyi kell egy nap, az attól is függ mekkora a baba, ha még pici akkor kellhet 10 is akár, ha már nagyobb 1 év körüli, akkor szerintem elég 4-6, de babafüggő is.
2012. máj. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

meleg miatt, fogzás miatt, fertőzés miatt :(, stb. ugyanúgy sok oka lehet, mint eldobhatóban.

van a pelusban valamilyen szárazontartó réteg?

2012. máj. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

elvileg a moshatóban kevésbé pöttyösödik, ezért én is fogzásra tippelnék.


azért próbáld gyakrabban cserélni. más ötlet? öblítőt nem tettél a mosásba, ugye? vagy nagyon erős mosószert, fehérítőt?


(mi is moshatózunk, összesen 20 pelus szükséges, 3 naponta mosom. kb. ugyanannyiba került a mosható készlet+mosás, mint 9 hónapnyi papír pelus. tehát 1 éven belül behozza az árát.-ez jó minőségű bambusz pelussal számolva. egyszerűbb előbb is megtérül. valóban gyakrabban kell cserélni kb.2,5 óránként, de ez a baba előnyére válik. tisztább, bőrének jobb, a környezetet sem terhelem vele, és még olcsóbb is. viszont több macera a mosás, sűrűbb csere.)

2012. máj. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

offhoz: megéri-e?

megéri, csak nem kell bedőlni a márkás pelusok reklámjának és lehet találni olcsó, vagy ha saját készítésű, akkor akár 0 Ft ráfordításos megoldást is.


mennyire van szükség? nekünk nappalra 5, estére 2 nedvszívó pelus kell, tehát 30-35 db, ha 4 naponként mosok. Peluskülsőből a pelenkatípusától és a szokásaitok

tól függő mennyiség kell.


Viszont azt javaslom, hogy amíg valaki csak ismerkedik a mosható pelusokkal, addig elég kevesebbre beruházni. Konkrétan én először 2! db-ot vettem. egyik a babán volt, a másikat kimostam kézzel és ment a radiátorra :) Pár nap alatt kiderült, hogy tetszik a dolog mindkettőnknek és fokozatosan bővítettem a készletet

2012. máj. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

14 hónapos a babám, fél éve kezdtük. Igazából mindegy mikor kezditek, mert az anyatejes kakit könnyebb az anyagból kimosni, viszont a hozzátápláltat meg a legtöbb esetben le lehet gördíteni.

Néha gusztustalan, nem mondom, ezt el kell ismerni :) de erre egy kis segítség lehet a kakifogó papír, bár én anélkül is jól megvagyok

2012. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5#: köszönöm! :)


utolso: és akkor hogyan,ha nem papírral, ujjal lepöccinted, vagy rámarkolsz? :D

Vagy mi? -bocs a buta kérdésért... ebből talán kiderül nincs gyerekem, de érdekel ez a téma.. ha egyszer lesz akkor ezt már tudjam -álítolag moshatoban hamarabb lesznek szobatiszták is...:)

2012. máj. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ha még gyereked sincs, akkor ez valóban részletkérdés, de legalább felkészült leszel :)


én kakifogó betétből is moshatót használok, ami első hallásra hülyeségnek tűnik, de nem az:

két funkciója van egyben a kakifogó betétnek, első, amit a neve is takar, a második a baba popsijának szárazontartása. Kakifogónak azért jó, mert könnyen legördül róla a kaki. Ezt a két tulajdonságát nagyon tudományosan elő lehet adni, ha pl. webáruházban találkozol ilyennel, de ez nem más, mint egy vékony polár anyagdarab méretre vágva. Mindenképp ajánlatos otthon készíteni.

Törlőkendőből is moshatót használok. Ugyanúgy lehajtogatom őket, mint a nedves eldobható változatát és egy régi adagolódobozba rakom őket, vizet öntök rá.


Kérdezz még nyugodtan. Talán babákkal foglalkozol a szakmádban? Vagy esetleg még tanulsz?

2012. máj. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szió,

én nem a pelusban keresném a hibát. Nem lehet, hogy olyan mosószert használtál, ami kiváltotta ezt a reakciót? Vagy a popsikenőcs... én kipróbáltam egy jó párat (sudokém és társai) de nekem egyik sem jött be. Helyettük neten találtam Frezyderm babakrémet, mi már azt használjuk egy ideje, szerencsére midnen rendben van azóta. :)

2012. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!