Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első oltásra megyünk holnap a...

Első oltásra megyünk holnap a 2 hós kisfiammal. Ettől a szurtól be fog lázasodni? Vagy mire figyeljek? Hova kapja? Milyen vizes borogatást tegyek rá? Egy kis zsepit és kössem le vagy ruhapelust? Egyáltalán kell borogatás?

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
szia, a combjába fogja kapni, egy kis nedves vattapamacsot ha ráteszel és körbetekered egy textilzsepkendővel az jó lesz borogatásnak, így nem fog becsomósodni neki az oltás helye. Ezektől a modern oltásoktól már nem valószínű, hogy belázasodik, de az oltás után 3napig étvágytalanság, nyűgösség előfordulhat, egyes esetekben még enyhe láz is, de ha 3napnál tovább tartanak ezek a tünetek, akkor az nem az oltástól van. Az én fiamnak semmi nem volt. Mintha mi se történt volna. Ő a 3hós oltás után volt nyűgös.
2009. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A lányom nem lázasodott be, csak pici hőemelkedése lett. Mind a két combjába kapott. A védőnőm is ajánlotta, hogy borogassam, kössek rá vizes ruhazsepit, de olyan föntre kapta a szurikat, hogy nem tudtam rákötni semmit. Pelusozáskor tettem csak rá vizes ruhát. Ha piros, duzzadt, kemény a szuri helye, akkor valószínűleg ennyi borogatás nem lesz elég. A halántékán érzed, ha felmegy a hőmérséklete, ill. a szemein is látszik, de mérd meg egyszer-kétszer, mert ha lázas, egy fél kúpot adj neki. Kicsit nyűgösebb lehet még.
2009. jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Remélem nem lázasodik be.
2009. jún. 29. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!