Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok túl érzékeny, vagy...

Én vagyok túl érzékeny, vagy másnál is van ilyen?

Figyelt kérdés

Megőrülök az anyósomtól...pedig egyébként imádom!

Állandóan az a téma,ha jönnek látogatni a 3 hós unokájukat,hogy mennyire hasonlít az apukájára(a férjemre),meg a nagypapára(az apósomra).A fiamnak kék szeme van (akárcsak az enyém!),de persze az is a nagypapa szeme...Mégiscsak én szültem,én vagyok az anyukája csak van belőlem is valami benne.Az én családom nem ilyen elfogult...tényleg hasonlít az apukájára,de sokak szerint meg rám is nagyon.Hasonló tapasztalatok?


2009. jún. 29. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
igen, vannak hasonló tapasztalatok, de hidd el, jobb magasról tenni erre! arról nem is beszélve, hogy még csecsemőkorban is nagyon sokat fog változni a picur arca. Az én babám 11 hónapos, és három hónaposan még én is inkább azt mondtam volna, hogy az apukája (bár a szeme színe már akkor is az enyém volt). Mára viszont teljesen én vagyok (bár a babám kisfiú, és szőke, míg mindkét szülője barna, de az arca mára egyértelműen az enyém). Engem is naggggyon idegesített ez anno, és fortyogtam magamban, de idővel megtanultam le...ni a dolgot. Engedd el a füled mellett!
2009. jún. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

szia! az én babámra is mindenki azt mondja, hogy tiszta apja, rám nem is hasonlít.

én nem foglalkozom vele különösebben, közlöm, hogy hát igen, az alapanyag apáé, de én tökéletesítettem :)

tudom, ebben az érzékeny időszakban még ez is bosszantó tud lenni, de tedd túl magad rajta! ez legyen a legnagyobb gondod!

2009. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezzel nem vagy egyedül...:) Bár engem igazán az bosszant, hogy egyáltalán miért kell bárkihez is hasonlítani?! Hiszen ő egy külön kis emberke, egyedi és megismételhetetlen:) Mi közös hangon vagyunk a férjemmel a témában, ha valaki elkezdi ezt a hasonlítgatást - Kire hasonlít? - akkor a válaszunk: Önmagára! Egy pár alkalom után szépen le is szoktak róla...
2009. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Próbálok nem foglalkozni vele...:-) Persze nem az idegesít,hogy a férjemre hasonlít jobban,nem tőle sajnálom,hanem ez a hülye hasonlítgatás az agyamra megy.És akkor még nem beszéltem a kiskori történetekről.Hogy a férjem ezt meg azt csinálta kicsinek...
2009. jún. 29. 11:49
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is mindenki azt mondja,hogy tiszta apja...csak nagyon ritka,hogy rám/hozzám hasonlítják.

Igaz természete az tényleg az apjáé :-) ugyan olyan hisztis/akaratos,mint ő volt :-)

de fölösleges ezen agyalni,el kell engedni a fülünk mellett

2009. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk épp fordítva van. A lányom teljesen rám hasonlít, az apjára alig, talán így 3 hónaposan már benne vmi. Meg is kapja rendesen a férjem, hogy itt tényleg csak az anya a biztos. Ezt meg ő viseli "nehezebben". :)
2009. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom meg folyton azt mondogatja, hogy ez a gyerek nem hasonlít senkire, ugyan ki lehet az apja? Nagyon vicces! Szóval a te helyzeted még jobb :-)
2009. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ezen már meg sem lepődtem. Anyósomék családjában akkora az összetartás hogy csoda hogy bekerülhettem."Egyértelmű", hogy a gyerek csakis az apjára hasonlíthat (a szája egy az egyben az enyém, és a múltkor mellé tettük az én babaképemet, totál egyforma), de mivel nagyobb bajom is van ennél az anyósommal így ez nem annyira foglalkoztat.
2009. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Probald felvarrol venni anyosekat!

Nyilvan buszkek a kisunokajukra, viszont nagyon tapintatlanok.

Ha nagyon bant a dolog, finoman mondd meg nekik, hogy gyonyoru a baba, de azert te ugy gondolod, hogy 50-50%-ban mindegyikotokbol van belole.

A baba teged szeret, te vagy az anyaja, ne aggodj nem szeretik el toled.

Orulj, hogy ok is orulnek a kicsinek.

Elso kisunokajuk amugy?

2009. jún. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tereld a szot el, ne valaszolgass amikor mesel. Had nyomja a dumat. De megertelek, es tudom mirol beszelsz.

Nyugtasson az, hogy nem vagy egyedul ezzel!!!!

2009. jún. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!