Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszél, hány szót...

Mennyit beszél, hány szót használ másfél év alatti gyermeked?

Figyelt kérdés
(Nyilván azokhoz szól a kérdésem, akiknek valamennyit beszél már ilyen idős babája!) :)
2012. máj. 25. 07:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15 hónapos: cica, vau-vau, nyam-nyam, séta, tessék, köszi, olvas, apa, mama, nem, kaki. Ennyi, de sok mindent megért. Tied?
2012. máj. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15 hós,nem, apa, anya,baba,babakocsi, mama, dédi, vödör, homok,bogár, katica,fű, fa,cipő,szandál, papucs,pénz,autó lapát,szita,virág, dió,labda,párna, szék, tej, víz, ágy, pohár, bezár, felvesz, cumi,könyv, brumi, béka, alma, banán,kenyér,hát ez, ez is, állathangok,kéz, láb, szem, száj, orr,a hogy hívnakra ha olyan kedve van,mondja a nevét, mondjuk 4betűs neve van. Most mondta épp hogy fújjunk és idehozott egy buborékfújót, de ezeket nem használja tökéletesen,hanem ahogy sikerül kimondani épp, összekever betűket a szóban, néha elhagyja a végét, néha összevonja a szót, de mindenre mindig ugyanazt használja következetesen.Egész nap locsog, viszont én is egész nap kommentálok mindent és mindkét ágon nagy dumás nők vannak a családban, örökölte:-)
2012. máj. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia.

15 hónaposan kb.15 szót tudott,sőt összetette,mint pl:adjál nyam-nyam,gyere tátá.

Most 17 hónaposan elhagyta a beszédet utánozza a szavainkat,de nem használja,viszont a saját baba nyelvén határozottan beszélget amiből én semmit sem tudok kihámozni.Nem tudom,hogy miért hagyta el a szavak használatát.Felkapta a mutogatást és a torokhangot.Ez kb úgy hangzik /okkhü-ottvan/,de ezt következetesen nem óhajtom megérteni.Remélem hamar visszaáll a rendes szóhasználatra.

2012. máj. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14 hós. Nem mond semmit!:(
2012. máj. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13 hónapos kisfiú: vau-vau,tita(cica),itt,ott,egy,ide,oda,mama,gyeje(gyere),mammamm(ennivalóra és ha éhes),apa,anya,hinta talinta,baba
2012. máj. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
véletlen elküldtem: ató(autó),ne,de,nem
2012. máj. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15 ésfél hónapos..annyit mond hogy mammaaaa ezt váltogatott hangszinben más más jelentéssel ruházza fel..(jelent kaját,mamát,nem-nem-et,)látom jol le vagyunk maradva..:( peidg folyton dumálok neki..te babád kérdező?
2012. máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Eddig is sokat beszélt 14 hónapos kora óta folyamatosan bővül a lányom szókincse, most a napokban volt másfél éves és kb 80-90 szó az amit tudatosan és jól is használ,emellett a maga babanyelvén si sokat beszélget.

Persze vannak olyan szavak amiket nem tud rendesen kimondani pl. a tessék helyett tettyék:):)És számos olyan szó van,aminek a kezdőbetűit mondja csak alma=al, banán=ba...


DE: vele egy idős barátnője max 10 szó amit mond, illetve van egy két héttel idősebb kisfiú ismerősünk, aki már mondatokban beszél, ha nem a saját fülemmle hallom el sem hiszem: pl. Anya,gyere enni. Sziasztok csajok.....elképesztő kissrác:)

2012. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

53szót számoltam össze, amit a lányom használ napi szinten, és naponta bővül minimum 1szóval, a tegnapi új szava a szomjas(kér inni, innivaló), és pluszban azok a babaszavak, amiket én megértek, de más nem:)"töntön=csön csön... és dúdolni próbálja, táncol rá, cipcip=csipcsip, és mutatja, kedvencem a mosó ham=fogkefe:).

Vannak "2szavas mondatai" apa tente, baba hinta, anya gyere, vava hess.

Ez mellett kb minden egyszerű dolgot megért:), megmutat, végrehajt:) pl nem tudja kimondani "fül", de megmutatja, elviszi a szennyesbe a ruhát, ha kérem, és tudja, hogy a gépbe tegye vagy a szennyes tartóba.

16hónapos.

2012. máj. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Most összeszámoltam nagyjából, de szerintem nincs meg mind. 85 szó, de ebben vannak olyanok is, amiket csak én értek, pl csiga-biga neki bida :)

Meg sok olyan van, ami bár érthető, de nem tiszta. Pl cipő-pipő.

De szinte tényleg napról napra van egy csomó új szava, jóformán már nem is lehet követni. :)

Mondjuk ő még nem kapcsolja össze a szavakat.

2012. máj. 25. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!