Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MInden kisbaba úgy alszik el...

MInden kisbaba úgy alszik el legtöbbször, hogy sír?

Figyelt kérdés
Akiknél egy szobában alszanak a tesók a kezdetektől fogva, nem ébreszti fel a sírással a pici a nagyobbat? Azért a babasírás elég hangos tud lenni. Nálunk a pici pár percig sír elalvás előtt, a nagyobbik is így aludt el, amíg meg nem találta az ujját. Cumit (szerencsére) nem fogadja el a pici, még csak 1 hónapos
2012. máj. 25. 07:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak úgy lerakod a kiságyába, akkor valószínűleg igen.
2012. máj. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
miért hogy kéne leraknom? sétálgassak vele fél órát? a nagyobbikra már így is alig jut időm. tényleg tanácstalan vagyok nem tudom úgy megoldani, hogy mindenkinek jó legyen
2012. máj. 25. 07:56
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Én nem mondtam, hogy sétálgass vele fél órát, csak azt, hogy ha csak úgy lerakod, minden bizonnyal sírni fog. Aztán te döntöd el, hogy ez jó-e nektek.

Nálunk 8 hetes a kicsi, hordozókendőben altatom, a világ legpraktikusabb dolga, még főzni is tudok úgy, aztán ha már jól bealudt, akkor hangulattól függően lerakom vagy nem. A naggyal is tudok foglalkozni így. Tudom, sokan idegenkednek tőle, nyilván nem az egyetlen megoldási lehetőség, csak egy tipp.

2012. máj. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszi, csak az a baj, hogy a nagy már így eléggé kivan, múltkor meglátta hogy magamra kötöm, hát nem túlzottan örült neki... persze meg kell szokni mindent
2012. máj. 25. 08:04
 5/19 anonim ***** válasza:
51%

Ismét én. :)

Nem tudom, ebben az esetben egy kívülálló tud-e tanácsot adni, mert nagyon nehéz úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Én sem vagyok egy tökéletes anya, nálunk is gyakori a sírás. Pont tegnap kaptam meg ezért egy másik kérdésnél, hogy nem is vagyok anya, és biztosan csak a juttatások miatt vállaltam két gyereket. :))

Szerintem ha tényleg csak rövid ideig sír, és inkább csak nyöszörög, nem magából kikelve üvölt, abból nem lesz baj, talán megtanul egyedül elaludni is. (Nálunk 2 éves a nagy, ez a mai napig nem megy.) Azt azonban a nagy kedvéért sem hagynám, hogy rendszeresen keservesen sírja magát álomba.

2012. máj. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy alszik el a kicsi, hogy szoptatás után még kb. 10 percig a karomban van. Ennyit a nagy is kibír (4 éves), és a kicsinek is kell ez az idő, hogy addig a szívverésemet hallgassa. A 10 perc letelte után már simán be tudom tenni az ágyába, nem ébred fel.

Tudom, ezt mindenki maga dönti el, de én a nagyot sem hagytam soha sírni, és a kicsit sem hagyom. Esténként van úgy, hogy mesét mondok a nagynak, és olyankor ő maga kéri sokszor, hogy a picit is vegyük be az ágyba. Én ezeket a közös perceket nem adnám semmiért...

2012. máj. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem, mert sosem raktam sírva a kiságyába. Se a nagyot, se a kicsit. A nagynak beteszek egy mesét, vagy mindhárman összebújunk míg a kicsi elalszik.
2012. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

én sem sírva rakom be, de pár percig szokott sírni (nem üvölteni és nem két órát)

köszönöm a tanácsokat

2012. máj. 25. 10:52
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem is írtam hogy két órát és hogy üvölt. Én pár percig sem hagytam csak azért hogy elaludjon. Mindenkinek jobb volt ha nem sírt, hanem elaltattam karban vagy cicin. Én nem tudnám sírni hagyni. Én max 1-2 percre tettem a kiságyba ha sírt, pl mikor tesót pisiltettem, vagy tésztát szűrtem le. Ennyi. Én ebben hiszek. Ha te másképp csinálod, a te dolgod, de szerintem ez saját döntés, felesleges igazolást keresned itt hogy így jó-e vagy nem, ha nektek ez megfelel.
2012. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz: igen. Ha berakod a kiságyba a picit úgy, hogy nem alszik, persze, hogy sírni fog. Egy 1 hónapos baba még vágyik vissza a pocakba, hiszen arról van a legtöbb emléke. Eddig úgy aludt el, hogy körülvette a meleg és közben ringatózott és hallotta a szívdobogásod, ha beteszed a kiságyba ott "hideg" van, nem öleli át semmi, nem érzi a közelséged és egyedül van. Természetesen sírni fog. Azt csodálom, hogy egyáltalán elalszik így, ez nagyon ritka.

Az én babám (habár nekem eddig csak egy van) hasfájós volt. Ráadásul nem múlt el 3 hónapos korában, mert mint kiderült tejérzékeny és ettől fájt a hasa. Fél éves korára múlt el teljesen, persze akkor kezdődött a fogzás... Én sokszor egész nap ringattam, különben torka szakadtából ordított, mintha nyúznák... Sokszor volt, hogy csak ringatás közben tudott aludni. Szerencsére mostanára sokat javult a helyzet. Ezt most csak azért írtam le, hogy tudd, hogy milyen szerencséd van a babáddal..:)

Egyébként próbálkozhatsz olyasmivel, hogy a szoptatós párnával (vagy kispárnákkal) körbepakolod, hogy alig tudjon mozogni, így általában jobban alszanak, mert olyan szűkös nekik, mint a pocakban.

Nálunk az "orosz pólya" vált be legjobban, (amikor úgy tekered be egy takaróba, mint ahogy a palacsintát tekerjük fel, a keze szorosan a testéhez szorítva és persze kilóg a feje) egy próbát megér.

Esetleg próbálkozhatsz valami zenélő játékkal (tenger hangot utánzó, vagy altatódalt játszó forgó, plüssök) amit ha megszokik, egyből elalszik rá, vagy te magad is énekelhetsz neki altatót, amíg a naggyal foglalkozol.

2012. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!