Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 2 hónapos és nagyon...

Kislányom 2 hónapos és nagyon keveset alszik.11 kor vagy éjfélkor alszik el, utána 3kor 6kor 9kor újra és újra enni kér. Más kisbaba át tudja aludni az éjszakát ennyi idős korban?

Figyelt kérdés
Mit tegyek hogy már 9kor ágyba kerüljön és átaludja az éjszakát? Ez természetes hogy ennyit kukorékol vagy valamit nagyon rosszul csinálok? Köszönöm előre is a válaszokat! :)
2012. ápr. 21. 18:59
1 2
 1/11 alaszka ***** válasza:
Ez 3 hónaposnál teljesen normális. 6 hónapos korig éhség miatt is felébredhet, de lehet hogy csak egyszerűen anya közelsége kell neki. Nem akarlak elkeseríteni, de az én szopizós lányom már 10 hónapos, és még ugyanennyiszer ébred fel, mint a tied. Persze vannak jobban alvó babák, akik azért erről idővel leszoknak, de 3 hónaposan még nagyon picike, és nagyon ritka az a baba, aki már ilyenkor végig alszik.
2012. ápr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Már teljesen azt hittem egyedül vagyok a problémámmal dehát akkor nem is az! :) A párom mindig azzal nyaggat hogy nem tudom elaltatni a babát, hiába próbálkozom csak akkor tudom elaltatni amikor magától is elaludna, éjfélkor! :)
2012. ápr. 21. 19:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is csak hallomásból ismerem őket:)
2012. ápr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Elküldtem véletlen.

Szóval a fiam 1 éves koráig éjjel 1x evett,de utána is kelt valamiért mindig.

Most 3,5 éves,1x tuti pisilni kell vagy szomjas stb.nem egy jó alvó:(

A lànyom 4 hónapos,2x végigaludta az éjszakát,de csak megmutatta,hogy ilyet is tud,egyébként 2x eszik.

2012. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Érdekes az én gyerekeim sem aludtak ennyi idősen.Sőt később sem:)Most a kicsi 5 hónapos, 2szer kel enni, mióta megszületett egybe 5 órát nem aludt. Én sem...De ő második, tudom, hogy egyszer ennek is vége. Kitartás!!

Csak a celebgyerekek alszanak:) Legalábbis sz újságok szerint:)

2012. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 óránként kelt enni,kb.4 hós koráig,és ez lassan kitolódott.

Most 16 hós,este 8-kor alszik,reggel 5-kor kap tápszert,és újra alszik 8-ig!

2012. ápr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Légyszi ne utáljatok- de nekem alszanak a gyerekeim éjszaka- mind a három!

Sajna nem tudtam őket szoptatni, tápisok születésüktől.

De sose volt egyik se nagyétkű-tehát ne azt képzeljétek, hogy este megtömtem őket mint a libát és kidőltek. Az első fiamat pl egy órán keresztül etetgettem egy fél adat tápival, (0-4hónapig mikor még csak tápot evett) és ettől aludt reggelig, és reggelire megint csak egy fél adagot evett. Napközben háromszor rendes adagot evett, de azt is egy óráig cumizgatta. Ő 3hónapos korára aludta át az éjszakát úgy, hogy 1hós korától egyszer ébredt fel- 5órakor - enni.

a 2.fiam 1hónaposan 3.5kg volt, mert 2.5kg-val született ,és ennek ellenére egy hós korában aludta át először az éjszakát reggel 6-ig és azóta is nyekkenés nélkül egész éjszaka alszik- 22hós. Se a fogzás se semmi nem zavarja őt az alvásban. Olyan jó alvó, hogy 20hónapos koráig napi 2x aludt! sőt még mostansági is előfordul néha a napi két alvás.

A kicsi 2.5hónapos, 5hetes korától alussz át az éjszakát. Napi 4x eszik 160ml tápszert. Ő a kevésszer sokat elvet vallja- de ez összesen 640ml kaja az 5.2kg-jához- szóval szerintem nem eszik sokat. Nem ilyen felfújt digi-dagi gyerek.

Sőt egyik fiam sem volt a tápszertől kövér vagy hurkás. A nagyok egy évesen a 9kg-ot alulról ütötték.


Én egyiket sem keltettem soha enni, pegid a két kisebb elég kissúllyal született (2.5-2.8kg) sem éjszaka, sem nappal.

Kérdezőtől kérdezem :), hogy esetleg nincs babahintátok? Ha este vacsora után beleranátok a hintába, az elringatná frankón és úgy lerakni aludni?

De egyébként semmit sem csinálsz rosszul, az biztos. Nem egyformák a kisbabák, az egyik jó alvó a másik nem, egyik jobban igényli a anyát-testközelséget, a másik nem nagyon.

Biztos jó anyuka vagy, ezen ne aggódj!!

2012. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az en babam 6 honapos es vegig aludta az ejszakat 4 honapos koraig!!!!!!azota 2szer kel ejjel,eszik,aztan mar alszik is...hogy ez mitol lehet?....
2012. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pici lányom 2 hónaposan teljesen végigaludta az éjszakákat. Nálunk későn volt a fürdetés és 20 percig biztosan pancsoltunk minden este, így eléggé kifáradt és meg is éhezett, úgyhogy a fürdés utáni etetés végére mindig elaludt és reggelig fel sem kelt.
2012. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm azt a választ is akinek a babája alszik mert így lehet látni hogy nincsenek egyforma babák :) Az enyém 3400al született és azóta már vagy 5és fél kiló! Neki bizony vannak hurkái mert szeret enni de nem érzem hogy sokszor tenné! Napi 7szer-8szor adok neki tápot max 120-150milit! Ennek ellenére kukorékol éjfélig általában. Nem hiszem hogy a közelségemre lenne szüksége, mert amikor felkel és sír nem vagyok elég neki, azonnal megyek ki tápszerért. Eszik egy keveset (éjjel kevesebbet kb 60-80milit) aztán a hamival a szájában elalszik... max ennyire kel fel. Nem passzióból csak enni :)Van hasonló székecskénk de azt max napközben használjuk...ámbár ez is érdekes hogy nappal feltűnően keveset alszik... este ezért alszik rendesen, csak nem megszakítások nélkül... Ma viszont kipróbáltam hogy 9kor fürdünk, vagy 20 percig szórakáztunk, utána evett és azóta alszik! Várom már mikor ébred meg :) Köszönöm a Kedves Válaszaitokat! :)
2012. ápr. 22. 00:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!