Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok gyümölcs után inni...

Mit adtok gyümölcs után inni a babának? Nem akar elfogadni semmit. Mennyi folyadék kell egy 6 hónapos babának?

Figyelt kérdés
2012. máj. 25. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nincs rá szüksége. :) Mindenképpen vízzel kínáld. De gondolj bele, eleve a gyümölcsnek van folyadéktartalma (főleg, ha alma). Én a fiamat 6 hónaposan kezdtem el hozzátáplálni,kóstoltatni, de 8 hónapos volt, mire egyáltalán odáig eljussunk, hogy inni adjak neki, addig cicit kapott minden után (meg akkora jött a nyári forróság is). De a vízhez is hozzá kell szokniuk, hiszen az is új "íz". Az én fiam előbb kiköpte, néhány hét kellett mire 1 dl-t megivott.
2012. máj. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vízzel próbálkoztam, de nekem is kiköpi. Amúgy sajna már tápszeres. Szerinted akkor adjak még neki tápot a gyümi után?
2012. máj. 25. 11:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne adj neki tápot szerintem. A gyümölcs többnyire víz, elég folyadékhoz jut vele ezek szerint. Kínáld vízzel, de nem kell erőltetni.

Én fiam 6 hónaposan, mikor nem volt döglesztő meleg nyáron, alig ivott valamit (semmit, se vizet, se teát, semmit). Néha kortyolt, de nem volt többre szüksége. Viszont rengeteg gyümölcsöt evett.

2012. máj. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2012. máj. 25. 12:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom naponta kb.320 ml-t iszik, Ő is 6 hónapos. A vizet sajnos egyáltalán nem fogadja el (időről időre újra próbálkozok vele egyenlőre sikertelenül). De evés után sosem iszik, sem gyümölcs, sem főzelék sem tejpép után nem igényel inni valót, legalább fél órának el kell evés után telnie.
2012. máj. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam igaz még csak 2 hónapos. De elég nagy baba és a multhéten , hogy olyan meleg volt állandóan cicin akart lenni, aztán rájöttem, hogy szomjas. A vízzel szószerint leköpött. A mecsek tea sem jött be neki. Végül a csipkebogyót issza meg. Egy nagyon picit ízesitve. És ígabban készitve.
2012. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

8 hónapos fiam sajnos egyelőre nem issza meg a vizet, ezért általában vízzel kevert Hipp gyümölcslevet adok neki (őszibarack a kedvence). Szerencsére már úgy is elfogadja, ha nagyon felhígítom.

Szerintem ne evés után próbáld itatni, mert lehet hogy akkor nagyon tele van a hasa. Én oda szoktam készíteni az italát a játszószőnyeg mellé és időnként megkínálom, így szép lassan elfogy az összes.

2012. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!