Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezessem be a husféléket?

Hogyan vezessem be a husféléket?

Figyelt kérdés
Most fogjuk kezdeni 6 hós babámnál a húsféléket.Mivel kezdjem és milyen formában?
2008. ápr. 24. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Csirkemellel szokták kezdeni.Fözz magatoknak egy levest mindenféle zöldséggel meg csirkehússal.A zöldségekből a sárgarépa meg a krumpli ami kezdésnek tökéletes ( késöbb jöhet a brokkoli,karfiol,karalábé...)A megfőtt husit daráld le,vagy a zöldségekkel együtt turmixold,elöször csak egy kiskanálnyi husit tegyél az egész baba adagba,aztán növelheted a mennyiséget.
2008. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Régebben májjal kezdték, most azt mondják, azt később kell. A fene se érti, hogy miért, tíz év múlva lehet, megint fordítva lesz. Mondjuk az üvegesben is van májas is, szóval én adtam azt is. Pontosabban akkor kezdtem, mert akkor még nem hallottam, hogy most az a trend, hogy azt csak később. Én úgy vezettem be a húst, hogy először megvettem két üveges kajcsit (Kecskeméti, öt hónapos kortól adható, van pár fajta, amire az van írva, hogy a "baba első egytálétele", de elég apró betűkkel). Miután láttam, hogy ezek ízlenek, utána már én is főzőcskéztem. Mondjuk elég vicces volt a húspultnál két darab csirkemájat kérni, de nem akartam többet, mert én nem is nagyon szeretem, a baba meg annyit nem eszik meg. Na most a májat ugye kaparni kell, az mehet bele a főzelékbe. Azt úgy csináltam, hogy már le volt turmixolva a zöldség, és utána még visszatettem a májjal a tűzre, hogy az is megfőljön, annak nem kell sok. Utána kezdtem adni csirkehusit, azt viszont együtt főzöm a zöldséggel (apróra vágva) és együtt is turmixolom. De ha húslevest főzök, akkor simán kiveszem a levesből és azt turmixolom a zöldségekkel. Nálunk a húsnak hatalmas sikere volt :) Különben néha veszek üveges kaját is, mert valami hihetetlen dolgokat tudnak kitalálni, pl. hogy csak egyet említsek, az almás-gesztenyepürés husi, hát az nagy kedvenc, vagy a barackos hús. De nem adok ilyet gyakran, mert édes.
2008. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kisfiam 30.-àn lesz 6 honapos.hääät öszintén én méG nem adnék neki,aztän lehet én lätom rosszul hisz 4 honapos korätol kapja ugye a gyümölcsöket turmixolva banän...alma....vagy répa kruplival...én maardok ezeknél kb még 1 honapot,és majd utäna kisérletezem hussal.
2008. ápr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Napi kétszer eszik fözeléket a babám,és azt mondták,mostmár kellene a husi,hogy legyen kaoria, meg energia értéke az ebédnek,csak zöldség és gyümölcs állítolag már kevés.
2008. ápr. 24. 21:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Én csirkemell filének a belső, porchoz közeli részét külön megfőztem (az a legomlósabb) egy pici vízben, pici sóval, a botmixer aprítórészével finomra daráltam, és jégkockatartóban lefagyasztottam. Így a főzelékhez a főzés végén először 1 kockával csak bele kellett nyomni, később már 2 kockányit is tettem hozzá.

Lehet pulykamellet is ugyanígy.

2008. ápr. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!