Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lesz egy óra múlva...

Miért lesz egy óra múlva megint éhes, ha gyümölcsöt eszik?

Figyelt kérdés
Orvosi javaslatra a kislányom 5 hónapos korában el kezdtem bevezetni a gyümölcsöket. Eljutottunk oda, hogy tízóraira kb. 100 ml-t megeszik. Utána még szopiztatni szeretném, de vagy nem kell neki, vagy kb. 50 grammot eszik. Viszont 1 órával később tombol, hogy ő bizony éhes. Mindent kipróbáltam már, tereltem a figyelmét, letettem aludni, de nem ő enni akart. És nem is keveset, hatalmas adagokat szopizik ilyenkor! Kevés neki a gyümölcs? Addig adom neki, míg összecsukja a száját ás elfordítja a fejét. Vagy kevernem kellene valamivel, amitől laktatóbb lesz? De mivel?
2009. jún. 29. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!Én orvosi javaslatra a gyümölcsbe darált háztartási kekszet szoktam tenni.

9hós baba anyukája

2009. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így voltam. :) A gyümi nem olyan laktató. Kisfiam is evett gyümit 10-kor, aztán ha nem szopizott rögtön utána, akkor egy óra múlva kellett, mert addigra megéhezett. Egyre többet fog majd enni ne aggódj. Én úgy jártam, hogy megvolt a tízórai gyümi és délre nem tudtam főzeléket bevezetni, mert neki akkor szopcsi kellett, hogy aludjon. Így később szokott kapni főzeléket. 6 hós kortól lehet a gyümibe tenni Hipp babakekszet, ami tartalmasabbá teszi. Vagy megpróbálhatod tejpépbe rakni a gyümit. Az én babám 10 hós, 2 óránként etetni kell valamivel, ő ezért sokszor eszik keveset. Nem lehet többet beletukmálni, tömni meg nem fogom. Egy evésre fél üveg bébikaja, fél adag tejpép, fél tányér főzelék/gyümi, ez az adagja. Ritka, hogy sokat eszik egyszerre.
2009. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 5 hónaposan a gyümölcsöt sinlacal dúsítottam és ezzel, így elég tápláló volt!

Kekszet még ne használj!

2009. jún. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Nyugodtan rakhatsz bele háztartási kekszet, az én babám még nincs 5 hónapos de már kapja, 3 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, orvos javaslatára és a házt kekszet is ő mondta.
2009. jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért lesz hamar éhes mert savat csinál a gyümi, ezért jó ha raksz bele valamit.
2009. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5hósan ne adj neki gluténes, lisztes háztartási kekszet! Sinlaccal össze lehet keverni, de akkor is lehet hogy max 2órát bír ki vele, de ez teljesen normális, majd ha 200 g gyümit benyom egyszerre, kibír vele 3 órát is:) de ez még idő, türelem:)
2009. jún. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hat hónapos kora előtt ne adj neki kekszet mert glutént tartalmaz és később allergiás lehet.

mi is így vagyunk ezzel, gyümölcs után egy órával már éhes.

kisfiam most lesz hat hónapos igy lassan már tudom keverni a gyümölcsöt kekszel babapiskótával.addig ki kell bírni.

esetleg adhatod a gyümölcsöt tejpéppel

2009. jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!