Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája csak az üveges bébiételt volt hajlandó megenni?

Figyelt kérdés
Meddig ette azt, és hogyan szoktattad át a "házi kosztra"?
2012. máj. 29. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém anno (3 éve) 80%-ban az üvegest ette. Ennek két oka is volt.. Az egyik, hogy sok dolgot mi nem eszünk/nem tudtam megcsinálni. Pld. halas, marhahúsos, mája, gesztenyés ételek... amiket ő imádott! Másik ok, hogy tényleg jobban ízlett neki, mint amiket én készítettem. Én nem csináltam ebből nagy ügyet. Mikor 11 hónapos lett ,onnantól kezdve egyre többet kapott a mi felnőtt kajánkból, pár hónap múlva pedig már csak a mi darabos kosztunkat ette.
2012. máj. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves koráig csak a bébiételt fogadta el, 15 hónapos lesz, már meg sem eszi.

Szép fokozatosan, eleinte a kedvenceit főztem, amit a bébiételek közül is szeretett,(milánói, brokkoli), majd jöhetett a többi, főzelék is. Mindig kínáltam egy kicsit, annyit evett amennyi jólesett neki, ha úgy gondoltam nem volt elég, akkor adtam utána bébiételt is. Mindig egy kicsit több házi kosztot evett meg.

2012. máj. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi még benne vagyunk, 5 kanál normál étel és a többi vagy tápszer vagy kenyér, vagy bébiétel. Türelem, majd átszokik.
2012. máj. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ajánlom mindenkinek, 2.gyereknél jöttem rá!!

Az enyém se ette (a kisebb persze) a turmixolt kajcsit, amit nagyon nem értettem, mert a nagy ette. Na, hogy éhen ne haljon vettem veges bébikaját. (Baromi drágán, morogtam is érte). Nézem az összetételt 1-2nél, hát hús meg gyümi. Ette , mint kacsa a nokedlit. ÉS akkor jött a felismerés! Hát a gyümi ízlik neki annyira benne. Úgyhogy ha hiszitek, ha nem én mostmár veszek 1-2 üveg bébikaját (csakis gyümiset) és abból keverek bele. Hát ugyanolyan jól esz!, és 1--2 üveg 4-5 napig is kitart!


Aki szeretné, kipróbálhatja ! :)

2012. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi először az üvegesre szoktunk rá az anyatej mellett. Még a főzött zöldséget, és a passzírozott/tört gyümit sem akarta megenni. Az üvegesek meg izlettek neki. Nem volt olcsó, de legalább meg volt oldva az evés. Aztán olyan 9 hós korától mindig kért egy kis falatot a miénkől. Ez egyre több lett, és 1 éves korától meg gyak. csak házit eszik. Totál ki volt akadva, hogy kb. 1,5 hónapja üvegest kapott. Megette, de láttam rajta, hogy nem nagyon tetszik a dolog.

Én nem eröltettem, amikor megérett rá, akkor jött a háziért.

Azért persze figyeltem, hogy az életkorának megfelelő dolgokat bevezessük, de volt amit már előbb megkóstolt és evett, ahogy kellett volna, mert látta, hogy mi is esszük.

2012. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is csak üvegeset kapott, én nem tudok olyan változatosan főzni, meg nem is szeretem azokat a kajákat amikre neki szüksége van, így kézenfekvő volt az üveges kaja. Szívesen ette, és olyan 10 hónapos korától eszi a miénket is. Eleinte csak keveset kapott a mi kajánkból, aztán egyre többet, mostanra már azt vettem észre, hogy egyre kevesebbszer bontok üveges kaját.
2012. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!