Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 6,5 hónapos....

A kislányom 6,5 hónapos. Szinte semmit nem hajlandó megenni, a bébiételt elfogadja, de semmilyen tápszert (pedig 6-féle van itthon), semmilyen tejpépet. Babakrémtúrót meg édesfehér joghurtot már adtam neki, ímmel-ámmal megette. Mit adhatok még neki?

Figyelt kérdés
A doki azt mondja,hogy próbáljam meg a tehéntejet.Lehet már ennyi idősen? Mennyi fehérjét kéne min. megennie naponta?
2010. dec. 1. 16:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
1 éves koráig tilos a tehéntej! Jobb helyeken 2 éves korig. Ne adj neki! Kipróbáltad, hogy a kedvenc gyümölcsét rakd a tejpépbe mondjuk?
2010. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Szia! Igen kipróbáltam,friss gyümölcsöt nem eszik meg semmilyen formában,ha üveges babagyümit rakok bele,talán 50-60 g-ot bele tudok tuszkolni. Ez még elég kevés. Ráadásul hetente járok dokihoz meg védőnőhöz,mert nem hízik.Mit tehetek még?
2010. dec. 1. 16:34
 3/24 anonim ***** válasza:

a 1,5 évesem kapott pepszines gyógyszertári kikeverős gyógyszert, a gyerekorvos írta fel, nem tudom, hogy ezt lehet-e ennyire kicsinek adni. Ez gyomorsavat csinál, egész nap evett tőle. Amikor elkezdtük, 8 kg volt, most 2,5 évesen 11 kg. Ő sem szeret enni, de a gyümölcsöket imádja.

Arra gondoltam ,hogy ha mindig növelnéd a tejpép adagot és csökkentenéd a gyümi adagját, akkor talán rájönne, hogy azt is meg lehet enni. Csak a tejtermékekkel van gondja? Azt mondtad, az üveges bébikajákat megeszi. Akkor azzal lehet "hizlalni" ezzel meg kísérletezgetni esetleg.

2010. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Mást sem nagyon akar megenni.A mai étrend: 50g tejpép, egy 60g-os babakrémtúró és egy fél üveg bébiétel.Egyébként vidám,egész nap gagyarászik,megállás nélkül mozog.A baj csak az,hogy 3650-el szültem és most 6500g.
2010. dec. 1. 16:49
 5/24 anonim ***** válasza:
47%
Annyit még hozzátennék, hogy tejtermékeket, legyen az babakrémtúró, stb. 8 hónapos kortól ajánlják KÓSTOLTATNI (2-3 kiskanál egyszerre) és 10 hónapos kortól ÉTKEZÉST KIVÁLTANI vele. Ne add neki még, ő még pici hozzá, többet árt mint használ.
2010. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ezt is a gyerekorvos mondta pont ezért,hogy semmit nem eszik. Ő is úgy mondta,hogy ilyenkor még nem szokták javasolni,de ugye valamit ennie kell. Én is úgy voltam vele,hogy persze nem az ő gyerekéről van szó!
2010. dec. 1. 17:07
 7/24 anonim ***** válasza:
47%

Adj neki tejet! Nem valószínű, hogy pont a te gyereked tejallergiás. Ha semmit nem fogad el, akkor tejet kell adni.A tej nem méreg, Régebben minden baba azt kapta. Jó lehet hoyg 1000-ből egynek ártott, de észreveszed, ha hasmenést kap tőle. Akkor abbahagyod.

Most nem SZOKÁS adni, de ez nem azt jelenti, hoyg tilos. Ha neki nem kell a tápszer, akkor kap tejet. Ha az orvos is ezt mondja, akkor add nyugodtan. Sokkal jobb, mintha éheztetnéd :)

Egész nap tejet kell ennie. Hiszen baba. Ha más nincs, akkor tehéntejet.

Esetleg kecsketej? Az nem lenne jobb? Ezt kérdezd meg az orvostól, mert szerintem jobb.

2010. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Fontosabb, hoyg egyen, mint hogy mit eszik. Ha nem eszi, amit a gyerekirodalom előír, akkor kénytelen vagy azt adni amit elfogad. Nem lehet zöldségen nevelni egy kisbabát. Ha csak tehéntej van, akkor azt kell neki adnod. Lehet, hoyg ma nem ez a divat, vagy nem ezt írja elő a szakirodalom, de éheztetned mégsem lehet.Fontos, hogy elegendő tápanyagot kapjon!Ez elengedhetetlen. Amit elfogad, azt kell adni neki. Csak nőjjön!
2010. dec. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"Ő is úgy mondta,hogy ilyenkor még nem szokták javasolni,de ugye valamit ennie kell. Én is úgy voltam vele,hogy persze nem az ő gyerekéről van szó!"


-azért nagyobb baj ha éhezik, mintha nem az aktuális trendnek megfelelően eteted!

És ha nem gyarapszik, akkor éhezik, nélkülöz valamilyen tápanyagot a szervezete. Jobban hiszel ismeretlenül nekünk, felelőtlen válaszolgatóknak, mint az orvosodnak??

Ha nem hiszel az orvosnak, akkor hallgass anyukádra, vagy anyósodra!Krémtúrón nem lehet gyereket nevelni.

2010. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
A baba nem éhezik,ez a baj,hogy étvágya sincs.A doki mondta,hogy próbáljam meg egyszer megvárni,hogy ő kérje a kaját. 14 óra telt el,én kínáltam és akkor is csak fintorgott. Egyébként 4-5 szakembert kérdezek meg mindig,mielőtt bármit adok neki.Csak az a baj,hogy 5-en 8 félét mondanak. Ezért kérdezlek titeket.
2010. dec. 1. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!