Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, ha a kislányom nem...

Nagy baj, ha a kislányom nem akarja megenni a főtt kaját, és csak az üveges bébiételt hajlandó elfogadni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 12:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Milyen idős?
2011. dec. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
4 hónapos,de már 1-2 hete elkezdtem neki adni enni,a bébiételt szívesen is eszi,de a főtt kajától annyira sír!!!
2011. dec. 6. 12:20
 3/35 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ebből borzasztó nagy gondok lesznek, de azért próbálkozhatsz néha egy-egy otthoni főtt kajával, hátha megeszi. Vagy keverd össze a bébikaját az otthonival, és úgy kínáld meg.

Sok baba válogat, valaki csak bébikaját fogad el, valaki meg csak otthonit, mégis felnőnek.

Barátnőm kislánya 1 éves koráig csak üveges bébiételt evett (nem fogadott el mást), most már viszont elkezdte enni az otthoni ételeket is. 14 hónapos most. Anyukája sokszor kapott ettől idegbajt, de türelemmel eljutottak odáig, hogy már több mindent megeszik.

2011. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Most látom csak 4 hónapos.

Hát akkor ne aggódj, bizonyára a gyomra még nincs felkészülve minden ételre.


S amúgy miket eszik?

Egyértelműen csak a főtt kajával van baja, vagy netán olyat evett ami hasfájást okozhat? Mit kapott? S mit eszik meg üvegesben?

2011. dec. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

főtt ételben kapott már krumplit(anyám javaslatára),meg kapott sárgarépa-krumpli-petrezselyem keveréket,kicsi húslevessel keverve

bébiételből is megkapta ezeket,amik 4 hónapos kortól vannak,és azokat meg szívesen megette


nagyon szépen köszönöm a válaszokat

2011. dec. 6. 12:24
 6/35 anonim ***** válasza:
23%

Én 4 évesen semmilyen ételt nem adnék neki. Ha nem szopizik, akkor is csak tápszert adnék. Attól, hogy gyártanak ilyet, még nem biztos, hogy jó.

Az emésztőrendszere még NEM ALKALMAS arra, hogy a tejen és a tápszeren kívül bármit megemésszen.

2011. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
27%

Jéééézusom!!! Húslevest? Sóval?

NEM KAPHAT SÓT!!!! Az ég szerelmére, azt írtad, 4 hónapos!!!!

2011. dec. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
39%

Az enyém 8 hónapos, és Ő is csak üveges kaját eszik Szerintem ettől semmi baja nem lesz.

Azt meg manapság erősen megkérdőjelezik, hogy hülyeség - e 6 hónapos kor előtt elkezdeni a hozzátáplálást ...

Nekem a gyerekorvos és a védőnő is kefejezetten javasolta, hogy 3 hónaposan kezdjem kóstoltatni, és őszintén, nem bántam meg. A Babám a mai napig aktivan szopik minimum 6x éjjel-nappal, de örömmel fogad minden gyümölcsöt, főzeléket, persze csak amiket kora szerint kaphat.

Ellenben a családban lévő, nagyon sokáig kizárólag szoptatott gyerekekkel, akik 2-3 évesen alig esznek meg valamit nagy kinlódások közepette.

2011. dec. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

4 évesen

4 hónaposra gondoltam természetesen, bocsi

2011. dec. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
A tesómnak a védőnő azt javasolta, hogy keverjen Complettát a tápszerbe. Na ennyit a védőnőkről.
2011. dec. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!