Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Semmilyen mód nincs arra,...

Semmilyen mód nincs arra, hogy 4 órás munkát vállaljak, ha még nincs 2 éves a gyerekem?

Figyelt kérdés
Ajánlottak egy bolti munkát,de valamilyen módon be kellene jelenteniük,az ellenőrök miatt,nagyon kellene a pénz,de csak feketén nem tudnának alkalmazni,de amúgy még nem akarom feladni az itthon létet,de ez a négy óra beleférne a napomba.Nincs valami kibúvó,mit tudnátok tanácsolni?
2012. máj. 30. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már elmúlt 1 éves a gyereked akkor simán mehetsz dolgozni 4 órában és gyest is kapsz. Vagy mire gondolsz? Mert a gyed mellett nem lehet dolgozni.
2012. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1 éves korától lehet 4 órában dolgozni, azt hiszem heti 20-30 órában.
2012. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Gyed mellett nem fogod tudni megoldni legálisan. Csak úgy lehet, ha visszamondod a gyedet, megigényeled a gyest, és gyes mellett jelentenek be 4 órába. De gondolom te a gyedet nem akarod lemondani. De így sajnos nem lehet megoldani.
2012. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ja igen csak gyes mellet.
2012. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja igen,nem akarom visszamondani a GYED-et,kár,hogy így kitolnak a kismamákkal,jó tudom én akartam gyereket,de már úgy elvan pár órát nélkülem is,hogy nem is keres,ezért lett volna jó ez a kis mellékes.
2012. máj. 30. 11:57
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal, hogy gyed mellett nem lehet dolgozni egyáltalán nem tolnak ki a kismamákkal. Én is gyeden vagyok és örülök, hogy kapok pénzt. Annak is örülök, hogy ha nem 8 órában megyek vissza akkor jár a gyes is.
2012. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja, lehet örülni, de ebben az országban olyan ritka a félállás, mint a fehér holló. Én inkább kiakadtam, amikor kitalálták, hogy 8 órás mellé már nem jár.
2012. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát igen, de azt mondják, hogy ha úgy elvan nélküled rendszeresen napi 4 órát, hogy te még ehhez hozzá is tudod számolni a munkába járás idejét, plusz ha esetleg még tovább is kell maradni valamiért, akkor nem a gyermekgondozást választod, hanem a munkát. A gyed-et annak szánják, aki csak és kizárólag a gyermekével akar foglalkozni a gyed ideje alatt, ha lehetne dolgozni, akkor az állam úgy mond feleslegesen fizetne neked azért, hogy ne bölcsődébe add a gyermeked, hanem te legyél otthon vele. Én pl. max. gyedet kapok, ha ehhez még jönne egy 4 órás meló, lehet, hogy jobban járnék, mint amikor dolgoztam napi 8 órában.

Persze ez nem azt jelenti, hogy nem értem a problémádat. Engem az zavar, hogy semmilyen saját készítésű cuccok eladásával sem lehet foglalkozni, mivel számlát nem tudsz adni, így legálisan el sem tudod adni mondjuk meskán vagy máshol amit készítesz, pedig arra az embernek otthon lenne szabadideje elkészíteni. Hiszen nem kell eljárnod sehova. De ehhez is számlaképesnek kell lenni, és ha az első számlát kiállítod, már veszik is el a gyed-edet, mondván, hogy kereső tevékenységet folytatsz. Akkor is, ha mondjuk egy hónapban csak 1x adsz el valamilyen terméket.

2012. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem tolnak ki a kismamákkal. Ha belegondolsz, akkor a GYED egy jövedelempótló juttatás, amit azért kapnak az anyák, mert otthon vannak a gyermekükkel, és nincs jövedelmük ezidő alatt. Ha te el tudsz menni dolgozni, akkor nincs szükséged a GYED-re. Én ezt teljesen jogosnak tartom. Csak gondolom a GYES+ 4 órás béred nem igazán lenne több, mint most a GYED-ed. Pedig csak így lehet megoldani legálisan.
2012. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8. válaszoló, nincs igazad szerencsére :)))

simán ki lehet játszani a neten, aukciós oldalakkal. ők adóznak, ezért fizeted a %-ot. én 2,5 éve kereskedem mellékes jövedelem miatt vaterán, teljesen legális :)

2012. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!