Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kisbaba arcát mivel kell...

Egy kisbaba arcát mivel kell megmosni? És egy 6-8 éves kislány arcát? Hány éves kortól lehet az arclemosó-tonik-krém? És előtte hogy kell?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha sok kérdés egyben

Gondolom szappannal nem lehet, mint ahogy felnőtteknél sem. De akkor hogy?



2012. máj. 31. 00:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Baba arcát napközben, evés után nedves textilpelussal vagy Sensitive törlőkendővel tisztítom. Este fürdéskor a Neogranormonos tusfürdős vízzel, gyönyörű a bőre.

6-8 évesen a kislányom arcát még mindig baba tusfürdős vízzel mostuk, most 13 éves lesz, tiniknek való tonikkal törli át, miután sima langyos vízzel megmosta az arcát, így a pórusok is kitisztulnak, megelőzve az elfertőződött mitesszereket.

Amit tudok javasolni: én sosem használtam szappant egyik gyerekemnek sem, és kb 8-10 éves koráig a nagylányom még mindig a baba tusfürdőket, samponokat használta, így semmi allergizáló nem jutott a bőréhez, hajához, nagyon szép egészséges mindkettő. Egyébként ezek felnőtteknek is nagyon jók, csak meg kell találni, kinek melyik válik be!

2012. jún. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Kisbaba arcát vízzel, első fél évben mi kaptunk speciális krémet, amit a fürdővizébe kellett rakni, olyan testápoló szerű volt, semmi más nem kell. Az én lányom 8 éves, neki is víz elég, a szappan kiszárítja a bőrét, a fürdővíz elég , esetleg ha bekoszolja az arcát akkor szappannal, természetesen.
2012. jún. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Van valami oka, hogy kenni akarod az arcát? Ha nincs kiszáradva vagy nincs vele különösebb probléma, én tuti nem kenném. Sima vízzel minden kosz lejön, ha nem, akkor valami kímèlô szappan/tusfürdô. Az arckrémek jórésze tele van káros cuccokkal, plusz nem kell hozzászoktatni a krémezéshez, mert akkor a bôr "elfelejti" hogyan regenerálja saját magát.
2012. jún. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindnekinek!

Nincs kiszáradva a bőre, de én a sima vizet kevésnek érzem.

2012. jún. 13. 00:33
 15/17 A kérdező kommentje:
Baba folyékony szappan is jó?
2012. jún. 13. 00:35
 16/17 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, de szerintem aminek benne van a nevében, hogy szappan, az már szárítja a bőrt. Babának nem használnám, 6-8 évesnek már igen.
2012. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak előítéleteim a szappannal kapcsolatban,de miután rájöttem hogy lehet kapni különböző márkájú természetes alapanyagú szappanokat, pl mézzel vagy olivaolajjal, én már testápolót sem használok,mióta nem tusfürdővel zuhanyzom. A színük legtöbbször elég ronda, mert nincs benne szinező:)Sajnos még a legtöbb babáknak való kenceficékben is vannak káros anyagok,igaz feleannyi mint a felnőttekében. Szerintem nézz körül ilyen téren is..
2012. okt. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!