Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitöl van ez? Normális?

Mitöl van ez? Normális?

Figyelt kérdés
4 hetes a babam es szegénykém annyira erőlködik mikor kakil. És mostanaba kevesebbett kakilik es altalab nyom meg parat mikor teszem tisztaba . Hig aranysarga a kakija! Pukizni meg bofizni rendesen tud! Vajon mit teheek hogy ne kinlodjon ennyire szegeny, neha mar sir bele! Koszi! Amugy kb 80-90 ml eszik es csak anyatejet cicibol! Az igy jo?
2012. máj. 31. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg normális ! a híg aranysárga széklet a legjobb jel. ha napi több pelusban is találsz kakit akkor azt jelenti hogy elég táplálékot kap. ilyenkor akár napi 7-10 pelust is elhasználnak és mindegyikben van pisi a legtöbben kaka is.


még tanulnia kell az ingereket szv. nem lesz tőle baja majd megtanulja Ő is mit kell tenni .


ha láthatólag kellemetlen kinyomni a kakit körkörösen óramutató járásával megegyezően simogathatod a pocakját ha jólesik neki.


igy látatlanban eleget eszik gondolom nem ötkilós baba hanem 3 körül van . hidd el majd egyre "követelőzőbb" lesz és többet fog enni ahogy elmúlik a kezdeti aluszékonysága.

2012. máj. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, hát ha belegondolsz, hogy pl. neked amikor nem megy, hát az tényleg kellemetlen, szegény babód! :-( Esetleg kérdezd meg védőnőt, hátha valami tea ami lazítaná egy kicsit a cuccot, amúgy fontos, hogy iszik-e eleget, nálunk akkor is kell kapjon vizet, ha anyatejes a pici (főleg nyáron), pont ez miatt, nem írtad te itatod-e
2012. máj. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! A szeklete laza nem azzal van a problema es van napi szinten csak picurom nagyon erolkodik! Amugy ma reggel 120- t evett es 2650 g- mal hoztuk haza a korhazbol es 3 het alatt 1 kg hizott! Inni nem adok neki ... Vedono nincs , kulfoldon elunk!
2012. máj. 31. 07:37
 4/7 anonim ***** válasza:

ha itatod akkor kiskanállal főleg mert ne kockáztass egy cumizavart . a legtöbb anyatejes baba nem kér inni nem is fogadná el de ez a védőnő véleménye is lefogadom. megpróbálni meg lehet.


a teák közül az édeskömény tea adható de fele -fele arányban fogja nyugtatni a hasát és 50% hogy jobban fáj majd tőle.

ha annyira komolynak gondolod a problémát akkor valóban védőnő és gyermekorvos az akihez tudsz fordulni de igy leirva nem tünik bajnak .

2012. máj. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
minden rendben van ne idegeskedj . szépen gyarapszik az erölködés elmúlik . nekik még normális jelenség.
2012. máj. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is nyugodj meg, semmi baj, ez normális. Az én Kisfiam már 10 hetes, ő is csak szopik. Még most is néha észreveszem mikor kakilni készül, mert erősen koncentrál. Olyankor tornáztatom még mindig.

A hasmasszírozás az jót tesz, meg tornáztasd a lábait tisztába tevéskor. Nálunk volt olyan időszak (5 hetes korában jött elő, mostanra már elmúlt), hogy láttam, hogy kínlódik, sírt is (amúgy nyugodt Baba, nagyon ritkán sír szerencsére), pelenkázóra fel, pelus le, torna, és általában segített. Volt olyan, hogy sugárban jött a kaki, röpült az ágyunkra a lepedőre meg a szőnyegre :) Néha már az is segíthet, ha megtörlöd a popsitörlővel a kis lyukánál vagy kensz oda popsikenőcsöt, mert éri egy kis inger.

A vízitatással kapcsolatban: az én védőnőm a "6 hónapig csak szoptassuk a gyereket" kategóriába tartozik, de a melegben párszor én is adtam már neki vizet séta vagy bevásárlás alatt, amikor nem tudtam megszoptatni.

2012. máj. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam már 16 hós de nálunk is volt ez..szegénykém néha visitva kakilt annyira sajnáltam..annyirabelepirosodott a kis feje is az erőlködésbe..de aztmondta a vdőnőemlékszem hogy az csak azért pirosodik mert még nem tud helyesen nyomni és ezért ilyen "ijesztő" látvány a kaka!:)
2012. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!