Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a kisfiam és görcsöl...

2 hetes a kisfiam és görcsöl a hasa ez mitöl lehet? Lehet a tejemtöl? Mit csínáljak? A köménymag tea tényleg jó? Hol lehet kapni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a mecsek baby és társai, amiben kömény volt, jobban fájt a pocija! Én kamillát szoktam neki adni! Egyébként valószínű, h a tejtől! Figyelj oda, h semmi olyat ne egyél ami puffaszt! Ill. meg büfizteted kaja közben? Én pl. amikor eszik van, h 2× 3× abbahagyom és büfi, h ne fájjon a poci a levegőtől!!!!
2012. máj. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kerria ***** válasza:

Sokféle szer létezik, mindenkinél más használ, más hat, és sajnos van akinél semmi sem.

A teáról kérdeztél bővebben:


Édesköményt adtak kiskorunkban hasfájásra. Nem lehet kapni, csak magát a magot, ezt leforrázod és lehűtve lehet adni babának. Ma már ritkán javasolják/használják.


Mecsek baby tea- ezt tudsz neki venni, filteres


Ezenkívül ezek léteznek még a csecsemőkori hasfájásra:

- SAB simplex

- Papaverin oldat (receptkötees)

- Espumisan cseppek

- Infacol

- Gripe Water

és újabban hallok másokról is, ezeket mi nem próbáltuk...


Mi aq felsoroltakat kipróbáltuk, ilyen eredménnyel:

- Mecsek baby- nem hatott, és nem is ízlett neki, nehezen tudtam megitatni vele

-SAB simplex minden etetésnél 10-15 cseppet kell adni, sógornőm ezt használta neki bevált, nálunk nem hatott

- Espumisan cseppek, láthatóan javult tőle, de nem volt tökéletes

- Infacol- ez hozott nálunk enyhülést, eleinte minden étkezéshez adtam, aztán a végén már csak 3 alkalommal, majd a legvégén már csak délután, hogy estére ne jöjjön elő a fájás.

-Grip Water, nem ízlett neki, és nem kaptunk patikában, azt tudtam adni amit kaptunk egy kismamától, mert náluk már nem kellett


Az a baj, hogy amennyire észrevettem babafüggő, hogy melyik hogy válik be. Általában 3-5 nap mire eredménye lesz/vagy nem :(


Remélem segítettem!

2012. máj. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kerria ***** válasza:

Jah azt elfelejtettem, hogy sajnos amit eszel az mind befolyásolja a hasfájását.

Ki kell ezt is tapasztalni. Barátnőm szinte semmilyen zöldséget, semmilyen magokat, káposztaféléket, nem tud enni, és természetesen azokat sem, amelyek puffasztanak!

2012. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen-igen.Inkább csinálj nagyon gyenge kamilla teát.A mecsek teáért az én babám sem volt oda.Mondjuk van az a Baba mosoly tea, az se rossz.

Később nekünk az Infacol vált be, de azt hiszem azt csak 1 hónapos babának lehet adni..de utána kell járni, mert már nem emlékszem pontosan! :)

Próbálj nem puffasztó dolgokat enni, meg nem tudom iszol-e tejserkentő teát, de azt hallottam, hogy sok babának attól is fáj a pocija.

A tornáztatás is jó.Fogd meg a térdeit és nagy köröket csinálj vele, amíg nincs puki! :)

Hason fekve ha finoman ütögeted a popsiját az is segíthet.Ja és szoktak valami meleget rakni ilyenkor a pocóra.

Na hirtelen ennyi jött elő a szürke állományomból!! :)

2012. máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Szoptatás közben mi is megállunk büfizni söt arra kimondottan figyelek mit eszem hogy ne legyen gond!!!

Nem értem miért lett hasfájos a gyerekorvos azt mondta ne adjak neki inni ezért nem tudom mit csináljak mert a teára gondoltam én is de így hogy!!! De az infcolt szerintem kipróbáljuk már 2 hetes kortol lehet adni!!!!!

2012. máj. 28. 13:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja jó! :P Mondom hogy nem emlékszem már pontosan.Egyébként lehet a babád csak nagyon érzékeny.Van olyan, hogy te mindent megteszel és még is fáj az a pocak, ezzel nem lehet mit csinálni.Meg kell tanulni még emészteni, meg ahogy mozognak a belek az igenis fáj!

Kitartás, és szerintem a tornáztatást se hanyagold.Nekünk nagyon jó közös "program" volt, és még hasznos is, mert meg tud keseríteni egy egész napot egy ki nem jövő puki!!!

2012. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!