Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 8 hónapos múlt és 2 hét...

Babám 8 hónapos múlt és 2 hét alatt 70g hízott, aggódjak?

Figyelt kérdés

2 hónap alatt 6tól 8hónapos koráig 520g hízott. Szerintem kevés mert 4000g született. 7 hónaposan duplázta meg a súlyát és ha jól tudom 1 évesen meg kellene tripláznia. Nem a mozgás miatt van, mivel még nem mászik, csak próbálkozik, igaz evés közben sem ül nyügodtan, akkor is jár keze- lába.

Nagyon nehezen fogadja el a főzeléket max 3 kanál és aztán inkább kenyér héj vagy babakeksz.

Mit csináljak?


2012. máj. 31. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:

a gyerekek nem nagykönyv szerint nőnek ezért nem szabad őket túl sokat méregetni mert a végén már diagramot nyomnak az orrod alá meg a percentilis táblázattal ébredsz.

hagy a fenébe a grammokat.


a babád ha vidám mosolygós és elégedett akkor nem kell méricskélni és idegeskedni. ha van rendesen széklete és sokat pisil akkor nem éhezik.

a mozgása be fog indulni addig is adj neki mindent kivéve azt amit nem szeret . kapjon sok húst hogy vázizmot építhessen kapja gyümölcspürével ha nem szereti a főzeléket . a gyümölcsbe is teheted a rizst a burgonyát a gabonát nem marad le emiatt.

ha nem szereti hát istenem.

szv. add a kedvenc ételeit akár gyakrabban kevesebb változatossággal . méricskélni azt se kell és elég havonta egyszer mérni .

2012. máj. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia.

A gyerekek 6 hónapos kor után nagyon lelassulnak a hízással és a gömbölyded formát lassacskán átveszi a növekedés.Nem kell megtripláznia,a lényeg,hogy ne fogyjon.Nekem volt olyan hónap amikor a fiam,nem hízott,de tartotta a súlyát,viszont nőtt 3cm-et.Nem kell idegeskedni rajta.

2012. máj. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Mekkora gyermeket szeretnél? Azt írod, hogy már megduplázta a súlyát a Kicsi! Nincs itt semmi, de semmi gond a világon! Nem KELL megtripláznia a súlyát 1 éves koráig. Ez is egy régi hülyeség, ami benne maradt a köztudatban. És ha valakitől elvárják mégis a duplázást, triplázást, azok a kicsi súllyal született babák!

Fél éves kor után leáll a súlygyarapodás. Eleve nagy súllyal született a Babád és szépen gyarapszik. Lesz olyan, hogy megáll a súlygyarapodása vagy még picit vissza is esik. Ez általában 1 éves kor körül szokott jelentkezni.

Nem kell az evést erőszakolni, mert azzal csak megutáltatod vele! Azt adj neki, amit szivesen eszik! Ha főzeléket csak 3 kanállal, akkor annyit! Örülj, hogy jó súlyban van a babád, boldog és kiegyensúlyozott! És ne törődj a grammokkal!

2012. máj. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Aggódom, mert esküszöm minden baba körülöttem, 10kg. És minden anyuka meséli hogy ekkora és akkora tányér kaját bevág a gyerek, én meg ámulok és bámulok, mert az enyém kb 100g eszik meg egyszerre és még csak 8 kg. Minden gyerek majdnem mindent eszik, én próbálom a korához valókat adni, nem rántotthúst. Nem eszi a husit de próbálkozom kitartóan.

A védőnő hetente jelentkezik a mérleggel és csóválja a fejét, hogy megint csak ennyi és csak annyi. És jó lenne kivizsgáltatni meg stb. De nem sovány, sőt kerek baba, 68cm és igazán hurkás, de tényleg keveset hízik, ezért gondoltam megosztom veletek, mert mindenki nyugtat a családban, de mikor látok egy másik babát és jönnek a 10kgval és hogy az enyémnek biztos baja van, jön hogy elássam magam :(

2012. máj. 31. 08:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia.Ne aggódj,nincs a súlyával semmi gond,de szeretném ha az én kisfiam már 8kg lenne,pedig ő 11hónapos és 6500g:(igaz csak 2350g volt születésekor,és az első hónapokban jól is hízott(havi 1kg)aztán 3 hónapos korára duplázott,örültem mint majom a farkának,hogy hamar behozza magát.Aztán 6 hónapos kora után lelassult a hízása,és havonta már csak 20dkg hízott,voltunk kivizsgáláson,egyenlőre semmit nem találtak,kaptunk speckó tápszert,így most hízókúrán van,havonta mérik majd,aztán,hogy használ-e nem tudom,csak remélem.A nagyobbik fiam 1 évesen már 10kg volt és jó evő,ő teljesen az ellentéte,ez nagyon rossz mert folyamatosan küzdünk a kajával:(Ne adj neki nasit,inkább gyümit,joghurtot.Hidd el rendben van a súlya,mivel ő nagy baba volt,nem fog triplázni az biztos,hogy is nézne ki 12kg-an?Az én fiam hosszra 71cm most(47cm volt születéskor),mi inkább hosszra növünk nem szélességre:)))))Üdv
2012. máj. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólást, nem az vígasztal hogy más gyereke is kicsi, nem szeretném ha félreértenél!

Mit értesz azon, hogy ne adjak nasit? Egy babakeksz a 2 evés közt vagy kenyérhéj? Vagy mire gondolsz? Én mindig azt mondtam, inkább adok neki még valamit, mert a gyümölcsből sem eszik sokat, sőt...

2012. máj. 31. 09:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia.


Igen,a kekszre gondoltam,de ha csak egyet-kettőt adsz az semmi:))))))))Inkább főzeléket,gyümit kell többször kínálni,nekem ezt mondták a gasztrón,meg sok-sok fehérje:))))Tápszert kap?Üdv

2012. máj. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, majd odafigyelek! Amúgy egésznap 1 kekszet kap.

Igen kap tápszert, reggel 200ml és délben 150ml fürdés után ismét 150ml. Ha délben nem adok, akkor nincs meg a napi 500ml, néha egy babajoghurttal kijön, olyankor nem kap délben tápszert.

2012. máj. 31. 09:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is annyi idős, mint a te babád, és ő is lelassult a hízásban, mert egész nap meg sem áll, jön-megy, tesz-vesz. A dokinéni legutóbb azt mondta, mikor voltunk, hogy ha nem hízna egy grammot sem lepődne meg, mert annyit mozog. 240 grammot hízott akkor 1 hó alatt. Most nem tudom, hogy áll, jövő héten megyünk újra.

Ő is 4 kg-mal született, 7,5 hónaposan volt 8280 gramm.

Ha "csak" a keze-lába jár egész nap, az is mozgás!

A főzeléket ha nem eszi meg, próbáld máshogy csinálni.. Tegyél bele a kedvenc gyümölcséből pl.

És ne aggódj, nem törvényszerű, hogy minden 8 hós baba 10 kg legyen!

2012. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is 8 hós a fiam. És most nem hízott csak 160 grammot. A védőnő persze pánikoltat, h adjak enni a gyereknek. Nem kap már csak napi 2-szer tápit, a többi kaja, gyümi-kekszel, tejpép, husi, főzelék. Eszik ő rendesen, de ha elég az 1 üveg bébiétel nem fogom beletuszkolni. ;-)

Ne aggódj, ha egyébként semmi más baja nincs akkor ne foglalkozz ezzel.

Fogzás miatt is lehet, h kevesebbet hiznak. Na és persze most kezdenek el nőni úgy igazán. :-D

2012. máj. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!