Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozókendőben mikortól...

Hordozókendőben mikortól lehet a babát a sima elöl keresztezett kötéssel hordozni?

Figyelt kérdés
Most 2,5 hós a babám, még a zsebes megkötést csináljuk, de jön a meleg, jobb lenne a sima keresztkötözés. Már egész jól tartja a fejét. Milyen fejlettségi fok kell a keresztkötéshez?

2012. máj. 31. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom hogy mi a kötések neve, de 4 hetes ujszülöttet vittem kendőben úgy, hogy elöl a zseb rész tartotta, és a 2 egymást keresztező pánt ami elvileg a testén lett volna a zseben, azokat behúztam a popsija/ lábai alá. A kis teste mellett volt a többi rész; az egyiket jobbra húztam félre, a másikat balra. Szerintem tök jó volt így mindkettőnknek.
2012. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ugyanarról beszélünk elöl keresztezett kötésnél, akkor nulla naptól. (a kendő közepét teszed a derekadhoz, a bal szárát a jobb válladon, a jobb szárát a bal válladon dobod át, a kettőből az egyiket alárakod a derekadon lévő résznek, előrehozod a két szárat és megkötöd a popsi alatt) Ezzel a kötésmóddal egyébként tudod is a fejét tartani, mert annyira húzod össze középen a két szárat, amennyire szükségét érzed.

Nem tudom, érthető voltam-e, remélem, igen.

2012. máj. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki kényelmes e zseb nélkül és, ha igen akkor már lehet. Ebben a kórban nem egyformák a babák, ha a tiéd nagyobb, jól tartja magát akkor szerintem viheted úgy.
2012. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az elől keresztezettben is 0 naptól lehet,mint a zsebesben!

DE az első válaszoló írta a legkevesebb anyaggal borító kötést!

Én úgy hordozok ha meleg van!A zsebrész van csak a hátánál, a többi (két szár) kihúzvaa teste mellé!


2,5 éves és 3 hetes leányzók anyuja

2012. máj. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kibontatlan szárú zsebes keresztezett, jobb mint a sima kereszt(stabilabb és könnyebb vele a helyes pozíciót elérni), így:

http://www.youtube.com/watch?v=GqBSCULoiww&list=UU8QZFJZ0RLV..


Hamarosan viszont jobban szeretne majd a babád nézelődni, érdemes lesz hátra tenni(ez jobb a Te derekadnak, hátadnak, hátadnak is) így:

http://www.youtube.com/watch?v=bWdsWk-Y-UQ&list=UU8QZFJZ0RLV..

2012. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, még néhány hétig azért a zsebes kötést használjuk, azt én is stabilabbnak érzem. Köszönöm.

A neten láttam, hogy háton is visznek pici újszülöttet. Erről mia véleményetek?

2012. jún. 4. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha gyakorlott hordozó az ember, vagy elmegy megbízható oktatóhoz, semmi akadálya:). Nagyobb testvér mellett például "életmentő" lehet ha a kicsit háton is tudja hordozni az anyukája.
2012. jún. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!