Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes kisbabánál normális...

5 hetes kisbabánál normális hogy sűrűn szopizik (1-2 óránként)? És hogy a hordozókendőben sem nyugszik meg?

Figyelt kérdés
Van ha magamrakötöm úgy megérzi a tejszagot és azonnal szopizna függetlenül attól, hogy előtte szoptattam meg... egész nap nem csinálok mást csak szoptatok. éhes vagy vmi más baja lehet és így tud megnyugodni?
2012. máj. 28. 11:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

pici még a gymora, mondjuk az óránként evés túlzás mert akkor meg a hasa fog fájni.

mennyi ideig szoptatod? enyém ekkor még háromnegyed órát cicizett, majd jó 20 perc büfizés és ezután aludt.

nálatok hogy van ez?


hordozókendőt nem tudom, én 5 hetes nem tennék és nem is kötöttem magamra :/

2012. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
5%
van elegendő tejed? lehet h nem eléggé tápláló neki és éhes nálunk legalábbis így volt kisfiam 2 hetes korába derült ki h "vizes" a tejem ugyanígy viselkedett mint a tied
2012. máj. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, valami bibi van, nagyon jó szemű, és gondos anyuka vagy, hogy észrevetted! Innentől már csak egy lépés a megoldás. Ha nem éhes a babád (csak komfortszopizna, mert attól jól érzi magát) akkor találj már módot a szopin kívül arra, hogy lefoglalja magát, megnyugodjon. Ha éhes a babád, akkor a szopival lehet gond, írd le, hogyan történik egy ilyen szopi, talán rájövünk miért nem telik meg eléggé a pocakja, valószínúleg technikai gond. Ne aggódj!
2012. máj. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

kb 10 percet szopizik, néha megmérem mennyit evett, múltkor 120 ml-t mértem. sztem az nem kevés. de ha egész nap sír és csak kézben van el, de közben el kell látnom a nagyobbikat meg esetleg nekem is kéne néha ennem vagy innom, akkor a hordozókendő a legjobb megoldás, de úgy látszik nem nálunk.

második gyerek, azt hittem majd könnyen megy minden, de esküszöm tanácstalanabb vagyok sokszor mint az elsőnél. egyszerűen már azt sem tudom hasfájós-e vagy sem. ha sír nem tudom miért. csak állok az ágya fölött és nem tudom mi a baja, nagyon rossz érzés.

közben jön a másik is hogy meséljek neki, játszak vele stb. nem tudom merre szakadjak.

2012. máj. 28. 11:24
 5/16 A kérdező kommentje:

1 hónap alatt 1 kg-ot hízott, a védőnő azt mondta semmi gond a tejemmel vagy a mennyiséggel. ő szerinte ez normális, mert még pici, pár hét és "lenyugszik".

én meg nem tudom.

bukni néha szokott de nem nagy mennyisége, most már kevesebbszer is kakil, pisi van rendesen

csak én fogok megőrülni a tanácstalanságban

2012. máj. 28. 11:28
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Semerre ne szaladj! Nagyon jól csinálod, sajnos egy kicsit idegsokkos ez a helyzet. Lehet, hogy a picur is a feszültséget érzi csak. Úgy tűnik, hogy eleget eszik, és te nem tudsz más módot a megnyugtatására csak a szopit. A babádnak más baja van, nem lehet? Pl. fáj egy kicsit a hasa. Ez esetben az újbóli szopi csak ront a helyzeten, megint sírni fog, te megint szoptatod, és így tovább. Te meg csaj ki vagy merülve! Valahogy oldd meg a pihenésedet, komolyan! Attól nem leszel jó anya, ha élőholtként idegeskedsz egész nap, naná, hogy ordít a gyerek. Kólintsd fejbe apukát, hogy valamit találjatok ki!
2012. máj. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Ott a pont az előzőnél!

Szerintem is a saját feszültséged vetül már ki rá. Szoptatni kell a pici babákat, igen, sűrűn, de nem 1-2 óránként! Sajnos azzal többet ártasz, mint használsz (mmint a gyomrának) Valószínűleg csak a közelségedre van szüksége, de valahogy el kellene tudni altatni, h ne evésből ill. szoptatásból álljon az egész napotok! Én Javasolnám a cumit, ilyenkor jót tehet.

2012. máj. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

erre én is gondoltam már, hogy a sokszori evés miatt fájhat a hasa, mert ha sikerül elaludnia kb. 30 perc múlva felsír. és persze ha felveszem már fordítja is a fejét a mellemhez. na ebből mire következtet az ember? hogy éhes.... a nagyobbik nem volt ilyen "cicicentrikus" :-)

cici helyett adjak inkább G. Water-t?

most végre elaludt rajtam, milyen régóta vártam ezt, annyira szeretem mikor rajtam alszanak, a nagyobbik is sokat aludt így az első hetekben

2012. máj. 28. 11:40
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szoptasd egyfolytában. Az én babám is nyugtalan sírós baba már 3 hónapja próbálkozom mindennel. Az enyém sem nyugszik meg a kendőben sem, bár 1 hete kb. kenguruban az utcán ha sétálunk elvan valameddig, de az elején nagyon ordított... Én egyet tudok tanácsolni: etesd 2-3 óránként és ne agyalj hogy miért sír. Lehet hogy a hasa is fáj persze de azzal sokmindent nem tudsz tenni.(bár én azt hittem, hogy igen és mindenféle gyógymódon végigmentünk de semmi sem használt) Ha nem bírod hallgatni vidd el sétálni minnél többet. Vagy ha a nagyobb gyerekkel nem tudsz így fogalalkozni akkor rakd be a kicsit a babakocsiba és add oda nagymamának/anyósnak/tesónak/barátnőnek hogy tologassa 1-2 órát. A babakocsiban általában megnyugszanak a babák!
2012. máj. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb baba is lett a későbbiekben. most nem, mert jött a kistesó, teljesen kivan... meg én is, meg a pici is, mindenki kivan, remélem pár hét és és normális családi életet élhetünk és élvezhetem ezt a korszakot, mert most inkább érzem pokolnak mint szép meghitt életszakasznak...
2012. máj. 28. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!