Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes anyatejes babámnak...

2 hetes anyatejes babámnak adhatok néha babavizet?

Figyelt kérdés
Ma szopi után nem sokkal elég nyügös volt,ezért adtam neki egy pár korty babavizet. Nem akarom,hogy óránként szopjon,igy is egész nap a cicin lógna. Ilyenkor lehet neki adni? Ti szoktatok?
2009. jún. 30. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

miért baj az ha egésznap cicin lógna?

Majd leszokik róla idővel az én kisfiam is kb 7 hetes koráig 1-2 óránként cicizett!

Én adtam neki annó de rájöttem hogy felesleges!

2009. jún. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Kérdésedre válaszolva igen, lehet neki adni baja nem lesz tőle, főleg most hogy meleg van.

De az előző válaszadóhoz csatlakozva én sem értem miért ne lóghatna a cicin egész nap a babád hisz még csak 2 hetes??Annál több tejcid lesz.

A lányom 9 hónapos de még mindig napi 5-6x szopizik, persze ezek időtartama csökkenni fog.

Én semmit sem adtam a lányomnak 5 és fél hós koráig csak tejcit.

Boldog babázást!


9 hós anyuka

2009. jún. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, adhatsz. Én kanálból adnám.
2009. júl. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Adhatsz, sőt, ebben a nagy melegben nagyon is fogja majd követelni a vizecskét.Legalábbis nekünk amint megszokta hogy ha szomjas adok neki vizet, felismerhetően másképp jelzett, mint amikor éhes (illetve az időpontból is lehetett tudni, hogy még nem lehet éhes).

De szopi előtt egy olyan fél/egy órával már ne itasd túl, mert nem fog eleget enni.

2009. júl. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Az előzőeknek üzenem, hogy azért ne lógjon a cicin, mert az táplálékforrás, és nem játék. Én végig betartottam a 2 órát már ilyen pici korában is, most 3 hónapos, éjszaka 10 órát alszik egyhuzamban kaja nélkül, 10 perc alatt benyomja napközben is a maga kis adagját, ha jóllakott, kiköpi a cicit. Cicin alvás nálunk hírből sem ismert. Én sem szoktam elaludni a pörkölt felett.
2009. júl. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem nagy az esélye, hogy kaja után 1 órával szomjas legyen...

Elvileg adhatsz, ha csak ezt szeretnéd tudni. De ne árt ha tudod, hogy az igen pici gyomrát eltelíted a vízzel, teljesen feleslegesen. Elég neki az anyatej. Az úgy van kitalálva.

3 gyereket szoptatok/szoptattam, egyik se volt "szomjas", ezért nem nyűgösködtek soha. Fél éves korukig nem ittak mást. Jelentem, egyik se halt szomjan :-)

2009. júl. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 2. anyuka vagyok és a kedves "nemcicinlógós" anyukának üzenem,hogy azért a cicin alvást ne hasonlítsuk össze a pörkölttel,mert a cici valóban a legfőbb táplálékforrás is, de a baba és a mama közti kötődés is ettől alakul ki, és a gyerekek ezért igénylik sokáig a cicizést. De persze van aki pörkölttel tömi a gyerekét......

Ja és a lányom 6 hetes korától végig alussza az éjszakákat, pedig sokat lóg a cicin!!

2009. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!