Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell egy kisfiút...

Hogyan kell egy kisfiút pelenkázni, popsikrémezni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy mint egy kislányt, popsikrémet csak vékonyan kenegesd a kuki környékén.
2012. jún. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én még úgy tanultam hogy comb hajlatot kell krémezni kétoldalt,a herezacskó alatt és a végbél környékét,
2012. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én vékonyan bekenem a combhajlatot, a végbél környékét és a zacsikat is ( könnyebb letakarítani a redőket ha kakis...)

nekem azt mondta a dokink, hogy arra figyeljek, hogy a makkra ne nagyon kerüljön hámosítást serkentő kenőcs

2012. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha még nem késő, akkor elvileg két-három hét múlva már én is fogok tudni segíteni! :-) Gratulálok a kisfiadhoz!
2012. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi a kuki környékét sose krémeztük, hanem a zacsi alatt és a popsiját. És kukit lehajtva (az enyémnek jócskán volt mit) pelenkázd. Amíg ezt nem tettünk, a derekánál ázott át folyton.
2012. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pelenkázáskor arra figyelj, hogy a kukija lefele álljon, hogy ne áztassa el a pisi.

Én eleinte a védőnőm elmondása szerint popsikrémeztem: alhas a kuki felett, a herék mellett kétoldalt (a heréket és a kukit sosem krémeztem) és a popsija illetve a lyuknál is. 1 hónapos korától már nem így csinálom, kitapasztaltam: csak a popsiját és a lyuknál kenem, azt sem mindig, Sudocremet használok. A popsitörlőt sem mindig használom, ha nincs kaki, akkor nem vegyszerezem a bőrét feleslegesen. Inkább igyekszem szabadon hagyni a kis popsiját, ha nem nagyon éhes, fél órát is képes eljátszani így a pelenkázón, annyira szeret pucérkodni.

2012. jún. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
első gyereknél 10 hós korig kentem a segglyuk körül, ahol a kaka érte, mindig törlőkendő. Másodiknál már csak kakinál volt törlőkendő és egyáltalán nem krémeztem. Persze kukac álljon középen lefelé és a pelenkafodrokat tűrd ki. A kezed ügyében meg legyen valami, amit rádobsz a kukacra, ha emelkedne, mert különben sugárban le fog pisilni :) legjobb egy textilpelus vagy villámgyors pelenkázás. Meg érdemes kicsit felkelés után várni, mert akkor pisilnek, jobb, ha a pelenkába kerül a pisi, mintha a falra :)
2012. jún. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget :)

még van egy kis idő, míg a kisfiam megszületik, addig gyűjtöm a hasznos információkat :)

2012. jún. 1. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!