Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erröl a névröl?

Mit gondoltok erröl a névröl?

Figyelt kérdés

Második lányunknak gondoltuk a Gréta nevet. De mivel nem magyar lesz Greta ként fogják anyakönyvezni itt.

Elsö lányunknak könnyebb volt nevet választani, azt a világon mindenhol ismerik. Anna. De most nehezebb volt. Anna rengeteg gyerek van most. Kicsit ritkább nevet akartunk de minden országban ismertet.


Mivel egy ismerösöm van (ö magyar) akinél Gréta van és ö is már 8 éves, így nem tudom mennyire elfogadott név otthon, vagy kedvelt. Lehet ez is tömeg név lesz? habár nem baj, mert ez az egyetlen név amiben teljesen biztosak vagyunk mindegyikönk.


2012. jún. 2. 09:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név és Magyarországon is ismert,de nem tömeg név,gyerekkoromba is csak 2 ilyen nevű kislányt ismertem és őket se egy városban.
2012. jún. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ismerek én is Grétákat, szerintem évenként azért eloszlik, és osztályonként sem lesz majd 2-3 belőle.

Egyébként nagyon szép , nőies név, bár nekem a hangzása kicsit kemény, de amit szeretnétek és később sem bántok meg, olyan nevet adjatok neki.

2012. jún. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik a Gréta név, ne kövezzetek meg, de nekem legjobban a Gretl német fajtája tetszik. Ez van, tudom, furán néz ki, de annyira tetszik :)
2012. jún. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A lányom osztályában 2 Gréta van, a környezetemben rajtuk kívül még 4...
2012. jún. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név és felénk nem gyakori, pedig bp-i vagyok. Nem ismerek se gyereket, se felnőttet.
2012. jún. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vannak a mostani 30-as korosztályban is Gréták. Akkoriban még ugyan a szó mai értelmében nem volt celeb világ, de volt egy TV torna című műsor. Ott volt 3 kislány (a volt köztársasági elnök lányai egyébként) akik közül az egyik Gréta volt. Aztán egy kicsit elfelejtődött ez a név is, nem vagy alig születtek ilyen nevű kislányok. Az utóbbi 10 évben újra előkerült ez a név is sok más mellett. (A Petra, Eszter, Zsófia, Réka stb név sem csak mostanában került elő először)Kevés gyerek születik itthon és főleg a lánynevek között igen nagy a szórás. Ha 1000 körüli gyerek kapja ugyanazt a nevet egy évben akkor az már bekerül a legnépszerűbbek közé. Sok minden befolyásolja az embert egy névadásnál, de azzal, hogy a későbbiekben egy név mennyire lesz gyakori nem igazán lehet előre számolni.
2012. jún. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jó választás!

Szép, aranyos név, és sehol nincs "tucatságban" a Jázminok, Hannák, Lilik, stb. mellett!

2012. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Itt van, M.o-n mennyire gyakori:

[link]

2012. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

22 hónaposom Gréta :) naná hogy szép név (nekem).

tényleg ismert, de nem annyira gyakori. hogy tömeg név lesz e vagy sem, azt nem tudni előre. van német megfelelője is, és ugye ne feledkezzünk el Greta Garbo-ról sem :)

anno mi is olyan nevet kerestünk ami ismert, de nem túl gyakori. én két kislányt ismerek ezzel a névvel. az egyik akiről kapta a lányom a nevét, a másik egy 16 hónapos apróság :)

2012. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Két ismerősömnek van picibaba Grétije, de mivel nem itt éltek majd vele, nincs jelentősége akkor sem, ha felkapják. Szép név, ha teljesen biztosak vagytok benne, nem kérdés!:-)
2012. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!