Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az Alma névről?...

Mit gondoltok az Alma névről? Tényleg rossz ilyen nevet adni a babának?

Figyelt kérdés
Anyukám mondta hogy szerinte nem jó ötlet, mert mindenkinek majd az Alma jut eszébe (Jó hát nyilván, de idővel csak megszoknák, nem?). Noha maga az Alma név nem a gyümölcs nevéből ered. Nekem nagyon-nagyon tetszik, ti mit gondoltok?

2012. máj. 5. 10:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, régen biztos fura volt elsőre az embereknek a Rózsa, a Napsugár vagy az Ibolya is. Mára megszokott és divatos nevek. Ha neked tetszik az Alma név, akkor add a kislányodnak nyugodtan :) Újabb és újabb nevek jönnek divatba, úgy hogy fel sem fog tűnni senkinek.
2012. máj. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazad van, a Virág is elég gyakori név például, vagy a Jázmin. Köszönöm! :)
2012. máj. 5. 10:24
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem viszonylag kevés ember fog a latin eredetre asszociálni. Mindenkinek a gyümölcs fog elsőre beugrani.
2012. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát, klasszisokkal jobb, mint a Brendon Noel. :))
2012. máj. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem tetszik, de nekem a Napsugár és a Virág sem. :) Nekem nem név-hangulatú, és picit olyan butácska, esetlen ember képe ugrik be róla. (ne haragudj)


DE! Ez csak az én véleményem, és ha nektek ez a szívetek vágya, miért ne lehetne? :)

2012. máj. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz név, de nem adnám a lányomnak, azért, amit a többiek is írtak.
2012. máj. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Amolyan semleges.De a lányomnak semmiképp nem adnám.

Felnőttnek is elég furcsa lesz.Barátnőmnek most kiscsoportos a lánya,aki Eperke és szegényt elég sokat csúfolják.De ismerek olyat is,akit nem csúfolnak.

Esetleg második névként?

2012. máj. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Az egy gyümölcs. Tudom hogy nem abból ered, de nekem az ilyen nevek - Alma, Pálma, Ibolya, Virág- egyáltalán nem tetszenek, nem nevezném el a gyerekem semmilyen tárgyról, növényről stb. De ha neked ez tetszik, akkor miért ne? De szerintem nem fogja szeretni, főleg mikor sulis lesz. szinte biztos hogy csúfolják majd.
2012. máj. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy Kérdező az én kislányom Hanga lesz. Ez egy elterjedtebb név, kevesen tudják hogy a hanga az valójában egy dísznövény. Viszont nagyon tetszik ez a név és különleges is :) Csúfolni sok mindenkit lehet, a gyerekek nagyon trükkösek, nem kell feltétlenül hozzá név, lehet a csúfolás tárgya bármi.

1. voltam :)

2012. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nekem is nagyon tetszik a hanga, gyönyörű név, de az végképp senkinek nem tetszett a környezetemben, páromnak sem. :( Pedig csodaszép. Gratulálok! :)
2012. máj. 5. 12:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!