Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapot kislányomnak mitől...

17 hónapot kislányomnak mitől lehet fekete a széklete? Szinte fekete, ráadásul szorulásos, pedig kifejezetten szorulásos babáknak való tápszert kap.

Figyelt kérdés
Először azt hittem, hogy az áfonyás, meg sötét színű desszertektől, de ha nem eszik olyant, akkor is az. Szaga elég büdös, de semmi egyéb baja nincs. Eleven, hisztis, rosszcsont. A szája is szép piros.
2012. jún. 2. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
én még ma elvinném a helyedben orvoshoz! kórházba leginkább! a fekete az általában vér, ráadásul felülről, valahol a gyomorban vérezhet, mert ha a végbélhez közel lenne a vérzés akkor piros színű lenne!
2012. jún. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fekete lehet sok vastartalmú étel bevitelétől, illetve sok gyereknél ennyi idősen előfordul a kakaós péksüteményektől, kakaómasszás desszertektől, és ilyenkor velejár a székrekedés is.

Az első válaszolóval meg ne foglalkozz, baromságokat ír, ha bármiféle belsővérzése lenne, akkor nem lenne eleve, és nem étkezne rendesen. Nem kell rögtön szörnyűségekre gondolni.

2012. jún. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha az lenne amit az első írt, szerintem is rosszul lenne....nem kap esetleg Maltofer cseppet? Attól lehet ilyen!
2012. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a gyomra, vagy felül lenne vérzése, akkor sápadt lenne, fáradékony, és HÁNYNA is!!! (Aput 3X vitte rohammentő nyelőcsővérzéssel kórházba, szóval tudom, mivel jár!)

Az is lehet, hogy magasabb vastartalmú ételt evett. De ha nagyon aggaszt, konzultálj a védőnővel/gyermekorvossal!

2012. jún. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát.. Újabban nem mindig eszik olyan sokat ( most is a 220grammos bébiételből hagyott két-3 kanállal).

Bismarcot szinte minden másnap eszik nem olyan keveset, ráadásul piskóta, ez a kerek kb. minden nap kap néhány szemet. Vasat nme kap, mivel állandóan fájt tőle a hasa. Kb. 3 hónaposan kapott néhány napig. Mint írtam, nagyon eleven, alig lehet lelőni. Nem lázas, nem sírós, semmi mást nem észlelünk rajta. Mindenesetre hétfőn megyünk a védőnőhöz, ott rákérdezünk.

Kedves első! Reméljük, nem komoly. Ha azonban orvoshoz kerül, akkor is megpróbáljuk elvinni vizsgálatokra. Hisz ha nincs komoly baja, kórházba cak a legvégső esetben vagyunk hajlandóak bevinni. Tavaly 1 éjszakát voltunk bent megfigyelésen apnoé miatt. Hát, azóta teljesen kifordult, fél mindenkitől,akkor elkezdett rángani az idegtől és félelemtől, annyira, hogy később volt egy " dermedése", ami miatt mikuláskor be kellett vinni neurológiára, hátha komolyabb baj lett abból az éjjelből..

2012. jún. 2. 12:32
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ.Kedves utolsó! Sajnos én is voltam 2* gyomortükrözésen. Néha olyan kába, de lehet, hogy unatkozik, amikor én csinálom a dolgomat, meg persze azért is, mert nem nagyon akar aludni délután...
2012. jún. 2. 12:38
 7/9 A kérdező kommentje:
Még az utolsónak annyit, hogy nem szokott hányni ( kivétel amikor beteg volt, sápadt " bár nagyon fehérbőrű, de ezt tudja a védőnő és orvos is. Annak idején épp emiatt mondták, hogy vashiányos, de belátták, hogy két igen fehér bőrű embernek nem lehet sötét bőrű gyereke). És nagyon eleven...Lassan nem tudjuk, hogy mivel kössük le az energiáit, mert állandóan futna, lépcsőzne, labdázna.
2012. jún. 2. 12:43
 8/9 anonim ***** válasza:

első vagyok.

nem akartalak megijeszteni és hülyeséget sem írni. nem is olyanra gondoltam amiket utánam írtak!


enyém tejallergia gyanús volt, semmi egyéb tünet nem volt csak a kakival voltak gondok, véres volt, kemény volt, ritkán és nehezen sikerült...


szóval ebből gondoltam. mondjuk még mindig azt gondolom, hogy fekete széklettel minél előbb orvoshoz kell menni

2012. jún. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Azért is írtam, hogy ha nem hány, nem sápadt, kába, akkor nem lehet vérzés a szervezetében. :) (Ugyanis a hirtelen vérveszteséget a szervezet nem tudja feldolgozni, ezért kába, sápadt az ember. A gyomor nem tudja megemészteni, ezért kijön vagy így vagy úgy.) Jobbulást neki! :)
2012. jún. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!