Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell elkészíteni az első...

Hogy kell elkészíteni az első főzelékeket?

Figyelt kérdés

Egy étkezést már kiváltottunk gyümölccsel (alma, őszibarack, meggy). Próbálgatom a főzelékeket is (krumpli, sütőtök, répa), de nemigazán hajlandó megenni. A főtt krumplit főtt répával egyáltalán nem ette (mindkettőt csak összetörtem), a sütőtököt almával keverve (kb. 10 egység almához 1 egység sütőtök) már elfogadta, de ez utóbbi - tekintettel az alma mennyiségére - még nem igazán tekinthető főzeléknek.

Ti hogy készítitek el az első főzelékeket, hogy azt meg is egye a baba? Olvastam itt már olyat is, hogy az almát és a krumplit is megfőzte valaki, s azt turmixolta össze. A sárgarépát hogy kell elkészíteni? Mivel lehet keverni? Az almát mennyire kell megfőzni ilyen esetben? Sajnos nem nagyon tudok főzni, inkább a párom szokott főzőcskézni, szóval kérlek Benneteket, hogy részletesen írjátok le, hogy is kell ezeket a főzelékeket elkészíteni. Előre is köszönöm!


2009. júl. 1. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent megfőztem sima vízben, amit adni akartam neki. Legyen az krumpli, sütőtök, répa, bármi. Én mindig inkább tvább főztem, mint kevesebb ideig. Aztán leturmixoltam, higítottam a főzőlével, és úgy adtam a babának.

Azt adj neki, amit szeret, amit eddig is megevett, és lassan növeld benne az új ételek arányát.

Ha megy a 10/1 alma-répa, akkor növeld minden nap a répa arányát, és menni fog:-)

Légy türelmes, sok baba nem fogadja el az ízeket.

A főzibe az almát, gyümölcsöt teheted nyersen is, de főve is. A sütőtököt sütheted is, ahogy magatoknak tennéd (sütőbe simán felszelve betenni, megsütni, majd kanállal leszedni a héjáról, turmixolni és mehet a kicsinek)

2009. júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a főzelékbe való zöldségeket párolni szoktam,majd lepasszírozom őket!Ezután én tápival keverem ki,és még szoktam beletenni Sinlac-ot is!Ettől sokkal finomabb,és jobban megeszi a kisfiunk!Sima krumplipüré nálunk sem volt nyerő,de mióta teszek bele Sinlac-ot,és tápit,azóta azt is megeszi!Próbáld ki!
2009. júl. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos a főtt alma főtt krumplival tegnap nem jött be, ma megpróbálom a nyers almához keverni a krumplit, hátha...
2009. júl. 2. 05:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!