Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Most fogok elkezdeni megtanuln...

Most fogok elkezdeni megtanulni főzni. Nektek mi volt az első étel amit sikerült elkészíteni?

Figyelt kérdés

Természetesen főzésről, sütésről van szó, a vajas kenyér már nekem is megy. Csak arra lennék kíváncsi, hogy mi az amivel érdemes először próbálkoznom.

22L


2011. jún. 9. 22:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én először asszem tejbegríz, de gondolom ilyesmin is túl vagy már. Utána a rakott krumpli volt, azzal sincs mit elrontani.
2011. jún. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Tojás rántotta, bundáskenyér, tejbegríz. Ezek a legegyszerűbbek. Bolognai spagetti alapporból hamar megvan, hozzá tészta sem nehéz, sajtos tejfölös tészta.
2011. jún. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

hát, nekem kb 12 éves koromban a tükörtojás, meg lágytojás, meg rántotta. De feltételezem, azok már mennek :D Így javaslom mondjuk a mustáros natúrszeletet. Én azt tanultam meg ezek után.

Hajrá ;)

2011. jún. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:

Én is most tanulgatok főzni, sütni.

Az első amit sütöttem kakaós muffin volt. :)

Nemrég pedig uborkás-tejszínes csirkemellet csináltam. Ahhoz képest, hogy először főztem jó lett, annyira nem nehéz. :)

2011. jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Krumplifőzelék.


A rántotta, tejbegríz és az alapporokból történő kutyulás számomra még nem főzés. :)

2011. jún. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

amit eloszor sikerult elkeszitsek az a paszulyleves volt. Annyi volt vele a baj hogy keves ecet kerult bele :P

17/f

2011. jún. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Hmm..én nem emlékszem már. Igazából mindig kigondoltam, h mit akarok csinálni, kerestem hozzá receptet, és megcsináltam. Egyébként az alapporos dolgokkal én sem értek egyet. Ugyanazt sokkal finomabban össze tudod dobni, és akkor az friss alapanyagokból van, és mégiscsak FŐZTÉL, és nem összekeverted a húst azzal a szösszel. Amúgy a bolognai ragu tipikusan olyan, amit egyszerű megcsinálni rendes hozzávalókból is.

Sütik terén kezdj a muffinokkal és a leveles tésztás dolgokkal! Számtalan variáció van mindkettőre, gyakorlatilag megunhatatlan.

Ja, és vannak olyan oldalak, amik kifejezetten kezdőknek vannak, sok képpel, érthető leírásokkal:

[link]

[link]

2011. jún. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Tejberizs :) utána már mentek a komolyak :)
2011. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

És igen én is úgy gondoltam, hogy ideje elkezdenem FŐZNI, mivel az alapporos dolgokból már elegem lett.

A tészták és a rakott krumpli nagyon jó ötlet!

2011. jún. 9. 22:54
 10/23 anonim ***** válasza:
Zöldséglevesek, nehéz elrontani, sikerélmény. :)
2011. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!