Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Calcimuscot mire lehet adni?...

Calcimuscot mire lehet adni? Csipésre lehet?

Figyelt kérdés
22hónapos a fiam,18 kg.Ha valami megcsipi,(darázs,bármi)tehát csipésre lehet adni?Vagy valami mást inkább?Szombaton megyünk nyaralni,és iratok fel majd.Jó a csipésekre,vagy inkább más "betegségekre"jó?Azért félek ha darázs csipné meg,mert én allergiás vagyok rá,tehát nekem olyankor mindig ügyelet...na de egy másik országba nem tudom hogy van,de az se biztos hogy a fiam allergiás rá,de ha mégis megcsipné valami,adhatom e ezt neki,ha igen,mennyit?
2012. jún. 3. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Tökéletes. 1 ampullát kaphat ha valami megcsípi, és nagyon bedagad. A jó hír az, hogy ha még nem csípte meg darázs az első csípésnél semmi gond nem lesz, a másodiktól kezdve lehet allergiás. A rossz hír viszont az, hogy ha a nyálkahártyái is elkezdenek duzzadni egy esetleges allergiás reakciónál, a calcimusc semmit nem ér.
2012. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

magára a csípésre nem jó, viszont a csípés allergiás reakciójára igen :)

fenistillel kend be a csípést, ha pedig darázs csípné meg akkor adjál neki caliumot és ecettel borogasd.

amúgy tuti, hogy nem allergiás a darázs csípésre (még), az egy olyan allergia ami kialakul és felerősödik, tehát majd csak a 2-3. csípésnél lesz rá allergiás, ha...


fenistil cseppet is írathatsz fel a dokival, az is allergiára van

2012. jún. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi nektek!Igen úgy értettem hogy a cspés utáni allergiás reakcióra jó e :) fenistil gél van,meg csepp is még,akkor azt is elvisszük.
2012. jún. 3. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!