Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Parafinolajat mivel lehet...

Parafinolajat mivel lehet helyettesíteni?

Figyelt kérdés

A gyerekorvos nem szereti receptre felírni az ápoláshoz kellő termékeket, ezért sokszor kénytelen vagyok megvenni egész áron. A popsi krém is így ezer fölött van bőven.

Ráadásul dafke nem olyat ír fel, amit én kérek, hanem mást. Csukamájolajos krémet, de attól a lányom bőre pirosodik.


Múltkor is kijelentette, hogy recept nélkül betudok szerezni mindent .. csakhogy ez nem megoldás.


A fürdetőjét kiváltottuk a baba termékkel, de az olajozáshoz kell valami más.


Valakinek van ötlete?


2012. jún. 3. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Válts orvost.


Amúgy mihez kell a paraffin olaj?

Az szerintem épp viszonylag olcsó is...

2012. jún. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A hajlatait szoktam fürdetés után olajozni.

Nekem a védőnő ezt mondta anno születéskor.

2012. jún. 3. 20:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz nekünk napraforgó olajat írt fel a doki, legalábbis a receptcsomagban ez van.
2012. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a sima olíva olajat ajánlotta a védőnő.
2012. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kislányomnak pont a csukamájolajos jött be, de az sem mindegy, hogy milyen gyártótól. A Naturlandos jó csak (Neki). Szerintem is a napraforgóolaj vagy olivaolaj a jobb megoldás. A paraffint már nem is nagyon ajánlják, mert kőolajszármazék, nem engedi lélegezni a bőrt. De szerintem nem kell feltétlenül mindig olajozgatni. Az én környezetemben nincs is olyan anyuka, aki olajozna. Én azt bánom nagyon, hogy elcsábítottak a megnyerő külsejű és illatú babaápolási termékek, és remélem időben észbe kaptam (7 hónapos a kislányom, eddig neogranormont, nivea baby senitive-t használtunk) átálltunk az olivaolajos mannaszappanra. Azóta gyönyörű a lányom bőre, nem szárad ki (száraz, piros, ekcémaszerű foltok kezdtek rajta előjönni).Szerintem mindent mellőzni kell, ami nem feltétlenül indokolt. Pl: popsitörlő -melegvizes textilpelenka, testápoló, baba masszázsolaj és társaik.
2012. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!