Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák mit ajánlotok fogzási...

Anyukák mit ajánlotok fogzási fájdalomra?

Figyelt kérdés

Lányom 10hós,van már 2foga -a 2alsó középen-most jön neki felül 4,alul 2.Éjjel sokszor sír fel álmában,van hogy óránként.Nappal is nagyon nyűgi és nincs étvágya,nagyon nehéz vele.Van dentinoxom,azzal 1-2x bekenem az ínyét-többször úgysem nagyon lehet,és ban algoflex babym.,-ebből viszont csak a legvégső esetben adtam ezelőtt.

Mit ajánlotok,mit adjak neki?Vagy ne gyógyszerezzem??Úgy sajnálom szegényt...

Nektek mi vált be?


2012. jún. 4. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon fáj neki, nagyon nyűgös 1-2x a gyógyszer nem árt.Én legalábbis adtam, mikor nem tudunk aludni, mert 2óránként felsírt.
2012. jún. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbád ki hogy veszel neki egy borostyán nyakláncot!nem tudom tényleg attól nem fáj e neki de nekünk bevált!mindig rajta volt míg nőtt a foga és hál istennek egy mukkja sem volt.sok sikert!
2012. jún. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én vettem a kisfiamnak borostyán nyakláncot de nem használ.úgyhogy én fürdés után szoktam neki adni egy viburcol kúpot.persze nem minden este csak ha már sír és látom hogy rossz neki.ha nem olyan vészes akkor nurofent szoktam neki adni.11 hónapos és 4 foga van.most jön a szemfoga is a 2 egyszerre és így nyugodtabb és éjszaka is tud aludni
2012. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Disi ***** válasza:

Hát gondolom ez is babafüggő. Nekünk van borostyán nyakláncunk, én Dologélt vettem az ínyét kenegetni, vettem Chamomilla homeós bogyót, ettől függetlenül a 4 és az 5. fogacska (ez a kettő jött együtt) nagyon megviselte. Nem segített semmi. Nappal semmi baja nem volt, de éjjel óránként ébredt. Ezt csináltuk 2 hétig. És persze semmit nem volt hajlandó megenni kanállal.

Kitartás.

2012. jún. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!nálunk is lassan már 2hete megy az óránkénti felsírás...:-( remélem most már minél hamarabb kibújnak a fogacskák...Addig marad a dentinox és ha nagyon fáj neki akkor az algoflex baby..Volt,hogy adtam már belőle estére fél adagot,de valaki azt mondta fél adag nem ér semmit...(???)
2012. jún. 5. 09:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Viborcul "csak" nyugtató, nem fájdalomcsillapító....sajnos. Fájdalomcsillapítóval kombinálva hatásos. Mindegy, látom van aki a borostyánkőben hisz, van aki a homeopátiában(Vagy a borostyán is az tulképp?)....lényeg az, h a gyerek megnyugodjon, és a legjobban átvészeljük a fogzást.
2012. jún. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is borostyán lánc van, mondjuk foga még nincs, de az ínyével sokat szenvedett, hiába kenegettem neki dentinox-szal, semmit nem ért, aztán kapott egy borostyán láncot, azóta egyszer sem kellett bekenni neki az ínyét és nem is vergődik miatta. Az más dolog, ha majd bújik ki a foga, használni fog-e a lánc, de idáig jól bevált.
2012. jún. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!