Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki tud segitsen.3 eves...

Aki tud segitsen.3 eves lanyom minden autos utnal hanyik es nem akar aludni. Tudom sokan mondjatok akkor hagyam othon. Ez nem igy mukodik. Mivel tudnam konyiteni az utazast, bevalt hanyinger ellenni szert ha tudtok?

Figyelt kérdés

2012. jún. 5. 10:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de én 12 éves koromig 15 km-enként hánytam. Mérték anyuék, mindig akkor. :) Érdekes volt az út a nagymamához, 50 km. Nem tudtak semmit tenni, dedalonnal próbálkoztunk, néha jobb volt, néha nem. Semmit nem tudtak az orvosok adni, mást is próbáltunk. Volt, hogy nem ettem előtte, akkor is hányingerem volt.

12 évesen kinőttem, ma már repülőn sem hányok. :)


Viszont ez már rég, 15 éve volt, kérdezz rá háziorvosnál, ma már biztosan vannak jobb gyógyszerek is, hátha valami segít.

2012. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban én is gyakran rosszul lettem az autóban, 20-30 perc után. Most már tudom, mire kell vigyáznom: nem szabad indulás előtt ennem (max pár falatot), és előrefelé kell kinéznem az autóból. Ha pl. olvasni kezdek a kocsiban, és nem az utat figyelem, tuti hányingerem lesz.

Még az jutott eszembe, hogy talán a B vitamin is segít a hányinger ellen. Ha még nem szed a kislányod vitamint, adj neki valamilyen multivitamin készítményt (mindig evés után!), ártani biztosan nem árt.

2012. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Bocs nem nevetlek ki,egyszeruen tanacstalan vagyok,mondhatnam a hiszti szelen(tanulok a lanyomtol).De tenyleg azon elnevettem magam miljen pofat vagna az apja ha lehanyna?nagyon finyas.Meg egyszer bocs.
2012. jún. 5. 11:40
 14/20 A kérdező kommentje:
Sajnos e gyerekdoki egy 0.
2012. jún. 5. 11:42
 15/20 anonim ***** válasza:

a kresz tiltja, hogy előre ültesd, csak menetiránnyal lehet elöl utaznia a picinek, tehát olyan 1 éves korig.

amúgy nekünk is van 2 személyes autónk, muszáj néha azzal mennünk ha árút kell vinnem és máshova nem tudom ültetni, nyilván. a rendőr nem büntet meg, de mindig elmondja, hogy ez nem szabályos. személyautónál szerintem simán meg is büntet.


3 évesnek azért nem kell autóban aludni, én nem hagynám. ne közvetlenül evés után induljatok és tényleg próbáld meg elterelni a figyelmét, hogy ne játsszon, nézze a lámpákat és szóljon ha zöld vagy piros (mi ezt játsszuk), így nem lefele néz hanem előre, felfelé

2012. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"az első ülésen gyerekülés csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsákot kikapcsolták és ekkor is csak a menetiránynak háttal ültethető a gyermek"


itt a kresz ezen része

2012. jún. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nálunk az jön be hányás ellen, hogy indulás előtt 2 órával nem eszik egyáltalán és csak icipicit engedem inni, de leginkább semmit.

Az alvás más tészta, egy ekkora gyerektől már nem elvárható, hogy elaludjon menet közben, hisz már nem kisbaba.

2012. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Bár totál off és ezért bocsi a kérdezőtől, de én hordozóban sem tettem előre soha a gyereket. Akkor se ha csak ketten voltunk az autóban. Vettem egy tükröt ami speciálisan arra van, hogy a háttal lévő baba arcát lássam. Cumiztatni, itatni illetve semmilyen ellátásban részesíteni egy gyereket nem lehet vezetés közben. Ha gond van félreálok. Ha azon a 2mp-en történne valami velünk vagy bárki mással amíg a szájába tenném a cumit, nem tudnám megbocsájtani soha magamnak. Szóval igen én hordozóban is hátra kötöttem be. Persze egészen más, ha a kocsiban nincs hátsó ülés. Ott nincs mit tenni.

Még 1x bocsi az offért. remélem sikerül valami megoldást találni a problémátokra.

2012. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban én is rosszul lettem buszon.Kocsiban csak a hátsó ülésen(mai napig nem szeretek hátul ülni).Általában akkor hánytam,ha lefelé néztem,vagy az utat figyeltem nagyon bambulva, én is Daedalont szedtem,kb.12-13éves koromig.
2012. jún. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Daedalonból szerintem még kúpot kaphat, de én nem szívesen adok gyógyszert a gyerekemnek. Bár, ha ritkán autóztok, akkor lehet... A B-vitamin is segíthet, meg van egy homeopátiás telefonszám, ahol orvos válaszol, nagyon segítőkészek. Lehet, hogy jobbat is tudnak mondani a cocculine-nál, ha elmondod pontosan a Ti problémátokat és személyreszabott diagnózis alapján választ Nektek szert.
2012. jún. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!