Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akiknél apuka...

Van itt olyan, akiknél apuka van GYED-en? Vagy esetleg tudnátok nekem tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Szeretnék pontos információt kapni erről a lehetőségről abból a szempontból, hogy mennyi GYED-et kapna a férjem, ha vissza kell mennem dolgozni. Az igénylés feltételeit ismerem, annak utánanéztem, de nem tudom, hogy mikori jövedelemből számítják neki, stb. Ugyanúgy az elmúlt két évet nézik, és annak a jövedelemnek a 70%-át kapja, mint ahogy az anyukák is?

Vagy milyen más megoldás lehet egy másfél éves gyerek elhelyezésére, ha nincs bölcsőde?


2012. jún. 5. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:

ugyan az vonatkozik apukára is, semmi extra nincs anyuka számára ha erre gondolsz.

más megoldás még a magán ovi, csana, nagymama, bébiszitter, rokon...

de ezek mind olyok amikhez le kell mondani a gyedet!

ha nagymama tudna rá vigyázni, akkor ő igényelhetné a gyest

2012. jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagymamák még bőven dolgoznak (szerencsére), és nálunk nincs sem magánovi, sem bölcsi, ahova be tudnám íratni. Bébiszittert nem tudok megfizetni, mert oda legalább egy teljes fizetés kellene, akkor meg nincs értelme visszamennem dolgozni. Azt sem tudom mennyit kellene fizetni valakinek (esetleg egy nyugdíjas nénire gondoltam, aki nyugdíj mellett vigyázna rá, de hát egy másfél éves gyerek aktív törődést igényel, nem lehet pihengetni mellette) Egyszerűen tanácstalan vagyok...
2012. jún. 5. 13:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Anyukánál sem az elmúlt két évet nézik.

HA el szeretne menni gyedre, akkor az igénylést megelőző évben elért jövedelme alapján fogják kiszámítani neki a gyedet, és annak a 70%-át kapja.

Rá is vonatkozik a 365 nap, és az élő munkaviszony igényléskor.

2012. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! És mi van akkor, ha apuka elmegy gyedre, de csak év végéig szól a munkaszerződése? Attól még kapja ugyanazt az összegű gyedet a gyerek 2 éves koráig (ami jelen esetben nálunk március)? Után pedig mehet mondjuk munkanélkülire, ha nem igényli a gyest és nem is talál munkát rögtön a gyed lejárta után?

Egyáltalán kinek lehetne feltennem ezeket a kérdéseket? Munkajogásznak?

2012. jún. 5. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha a gyed alatt megszűnik a munkaviszonya, mert passzívan jár tovább a gyed neki, amíg jogosult rá.

Utána pedig mehet álláskeresésire.

Munkajogász nem a legideálisabb választás, legyen inkább tb jogász, ő legalább valószínűleg ért hozzá.

2012. jún. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!