Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 és fél hós babámnak mitől...

10 és fél hós babámnak mitől lehet nappal "kevés alvásigénye"?

Figyelt kérdés

Látom más is, hasonló korú babájával küzd ezzel a nappali altatással... de nem olvastam még igazi megoldásokat...

Nálam is az a helyzet, hogy még nagyon szopi-függő, azon alszik el nappal is. Próbálgatom már mindenhogyan, hol alszik többet (ágyunkon, kiságyában... magamon azért nem akarom hagyni), de ha sikerül is elaludnia és otthagynom, mostanában max. fél órát alszik. És ez az egész napi teljesítménye. Éjjel eddig jó alvó volt (11-12 óra), de kb. 1 hónapja min. 1x felébred és csak cicin alszik vissza (eddig ment a simogatós, dúdorászás). Szóval küzdők vele, ha ebéd után jön az altatás, már kezd gyomorgörcsöm lenni, hogy megint kezdődik a macera, mert ha felébred, utána már nem lehet visszaaltatni, pedig álmosan sír. Ma pl. 10 perc alatt elaludt a cicin, hagytam még 10 percet, aztán próbáltam lerakni az ágyába és kipattant a szeme, sírás, felállás és kész, vége...


Nem tudom mit csinálja, hol ronthattam el (valamikor 3 hós korában, már kezdett nem aludni nappal az ágyában... rajtam viszont 2 órát is tudott aludni...) vagy most jönnek a nagy változások...stb??? Egyébként már 8 foga van, eddig zökkenőmentesen jöttek, elég aktív, jókedvű, barátkozós, kommunikatív....1,5 hónapja felállt, azóta intenzíven kapaszkodva közlekedik...


Szóval nem tudom..., vagy csak nem látom a fától az erdőt((?)) Tudom, ez az időszak senkinek nem egyszerű és sokszor nehéz válaszokat kapni, de aggódom, hogy a kis idegrendszerének árt, hogy ennyire nem alszik.



2012. jún. 5. 14:57
 1/2 A kérdező kommentje:
...jaa és egyébként eddig el tudott aludni az autóba is ,h a éppen úton voltunk... De most pl hétvégén elmentünk hosszabb útra és amikor már nagyon álmos lett, elkezdett nyüglődni, majd teljesen behergelte magát a sírással, mert nem bír elaludni... Szóval itt is látszik, hogy aludna, de nem tud magától elaludni... Mi lenne a jó módszer?? (Cumizni nem akart sosem, ujját sem szopizza, ringatva nem alszik el, simogatásra, halk dúdorászásra is csak dobálja magát, de nem tud elaludni...)
2012. jún. 5. 15:15
 2/2 anonim ***** válasza:
Eszik rendesen.. ha ehes nem tud aludni...vagy szomjas...lehet a hasikaja faj ...vagy ha a fulihez kap fule fajhat /huzatba van/ sok minden okozhatja a zaj stb...vagy pisis...gyerekek kulonbozok...az en lanyom nem turte a pisi pelust /sem/ ..a...friss levego hianya ...bizony a fogacskak...harom eves korig ..jonnek minden fog mas minden gyereknel mas ...leinkabb nyalzik es abbol lathatod...
2012. jún. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!