Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fokon mosod 1 év körüli...

Hány fokon mosod 1 év körüli babád ruháit?

Figyelt kérdés

Új mosógépünk van, és van rajta babaruha program, ami 60 fokon mosná a ruhákat és kb 2 óráig mosná. Nem megy tönkre így a ruha?

Mert idáig 40 fokon mostam az összes színt együtt, nem válogattam világos és sötét között. Most szétválasszam őket 60 fokon? Egyáltalán szükség van erre néha, hogy magasabb hőfokon kimossuk a ruhákat?



2012. jún. 5. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30 vagy 40 fokon.60 fokon szerintem felesleges.
2012. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40 fokon.
2012. jún. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Soha nem mostam 60 fokon, söt nézd meg mi van a babruhán de legtöbb 30-40 fokot javasol.

èn is ezon mosok mindig.

2012. jún. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A színeseket 40 fokon, a fehéreket 40 vagy 60 fokon mosom, attól függ, mennyire piszkosak. Az én gépemen van "mindennapi ruha" program, 1 óráig mossa, tökéletesen tiszták a holmijai, pedig sokszor minden kerti piszokba belemászik.

Ha szükséges, akkor inkább áztatom előtte egy éjszakát a ruhát (pl. ma is a paprikás krumplis bodyt), de nem hiszem, hogy kellene a két órás progi.

Mivel új a géped, szerintem előbb ismerd ki, tapasztald meg, hogy melyik program a szimpatikus és használd aszerint.

2012. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Kerria ***** válasza:

Ariston? Hotpoint?


Nálunk is van babaprogram, és annyi a különbség egyébként, hogy bővebb vízzel mossa, a helyes leírás rá, hogy mosás közben áztatja is.


Én azokat a ruhákat mostam ki 60 fokon, amit használtan kaptam. És mivel én a babaruhákat beáztatom mosás előtt (folteltávolítóval), így elég egy gyengébb mosás rá.


Régebben azért mostak magasabb hőfokon hogy fertőtlenítsenek. Ma már a folteltávolÍtókban van ez is, és ugye ott van még a vasalás is.


Emiatt én nem mosok 60 fokon semmilyen babaruhát.

2012. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40fokon
2012. jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40 fokon mostam és mosom.
2012. jún. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

40 fokon mosd, mert 60-at csak a pamut bírja. (és nem minden gyruha pamut)

Plusz azért az ember vasalhatja is. Amúgy én rendes programon mosom, összeset egybe, kb. 80 perc a mosás.

2012. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én a sötéteket, és a fehéreket külön mosom. A sötétet 40 fokon, 66 perces progin, a fehéreket előmosással 60 fokon így azt össz. 83 percig.
2012. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30 fokon 32 percig...mindent
2012. jún. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!