Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a gyermekei között...

Akinek a gyermekei között -5-6 év körkülönbség van, leírnátok egy két dolgot?

Figyelt kérdés
Milyen testvérek lettek?Játszottak együtt vagy a nagy inkább neked segitkezett?Milyen volt az első pár hónap,nagyon nehéz?Igazából minden érdekelne.
2012. jún. 7. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:

4,5 év van, a lányom 6 éves lesz, a fiam 15 hónapos.

Nagyon jó testvérek, imádják egymást, nincs féltékenység.

A lányom sokat szokott segíteni (ha van kedve), és játszanak is sokat együtt. A fiam szinte istenként tekint a lányomra, nekem onnantól könnyebb a nap, ha a csajszim már otthon van délután, akkor utána megy mindig a fiam és tudom végezni a dolgomat. :)

Ami nehezebb, hogy a lányom játszana néha olyan dolgokkal, amik nem a kicsinek valók (kirakó, színező, barbie...) és mivel a cseppem már mindenhova felmászik, szegény nem tud hova leülni nyugodtan játszani. De remélem, előbb utóbb leszokik a fiam a mindent széttépős, megevős korszakáról, és akkor ez is jobb lesz.

2012. jún. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy a hugom és köztem van 6 év korkülönbség, úgyhogy egy nagytesó szemével tudom leírni a dolgokat.

Én nagyon vártam, hogy megszülessen, sokat segítettem is anyukámnak. Még pelenkáztam is! A csecsemőkort nagyon szerettem. Aztán később már zavart, hogy nem tudtam vele játszani. Mikor már ő tudott volna velem játszani, addigra engem nem érdekelt a dolog. Egy időben nagyon rosszban voltunk a lázadó korszakom miatt. Mire én kinőttem, ő került bele és megintcsak nem voltunk jóban. Amióta elköltöztem otthonról és már mindketten felnőttek vagyunk egész jó lett a viszonyunk. Előtte volt olyan is, hogy nem is köszöntünk egymásnak.

Összegezve, szerintem ez pont a legrosszabb korkülönbség. Vagy csak nálunk jött ki ilyen rosszul.

2012. jún. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaaa annyi előnye viszont volt, hogy így sokkal előbb tudott mindent a hugom, mert látta, hogy én mit csinálok és ő is azt akarta. Már ovis korában megtanítottam írni, olvasni, számolni.
2012. jún. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyémek között 6 év van,a kicsi még csak most 1 éves,egyenlőre nagyon szeretik egymást,sőt a kicsi majd kiröpül örömében a kezemből,ha meglátja a tesóját.Egyébként mindkettő lány.A nagyobb sokat segít fürdésnél vele fürdik a kádban,ha ki kell szaladnom pár percre vigyáz a hugijára,szokta szórakoztatni,játszik vele.Nekem nem volt nehéz az eleje sem vele,nem volt féltékény sem,nagyon várta a kistesót,sét most sem féltékeny,pedig bizony a kicsi rengeteg időmet elveszi,mivel most tanul önállóan járni.Próbálok vele is sokat foglalkozni talán ezért nem féltékenykedik.
2012. jún. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Köztünk a húgommal öt és fél év van, nagyon vártam, öltöztettem, pelenkáztam, tologattam babakocsiban, anyukám szerint elsőrangú bébiszitter voltam. Később mi nagyon jókat játszottunk is együtt - én kicsit lealacsonyodtam korban, ő meg igyekezett felnőni hozzám.

Amikor már tudott velem jönni, cipeltem magammal mindenhová. Anyuék szerint soha nem veszekedtünk - én is így emlékszem. Viszont rengeteg mindenre megtanítottam, én olvastam mesét neki, stb.

Később is rendben volt a kapcsolatunk, talán a sport miatt is, ugyanazt csináltuk, rengeteget dolgoztunk együtt. Máig bármikor számíthatunk egymásra.

2012. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!