Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nem érdeklik a fejlesz...

Baj, ha nem érdeklik a fejlesztő játékok a lányomat?

Figyelt kérdés
16 és fél hónapos. Mióta jó idő van, inkább kint vagyunk, emiatt elmarad a benti játék. Ilyenek, mint botra karikák, formabedobó, építőkocka, mesekönyv, bábozás, stb. Mert, ha bent is vagyunk, most azt találta ki, (nálunk is és Mamiknál is), hogy felmászik a kanapéra és onnan az ablakba és odaül, vagy áll, ezt nagyon bírja, meg leszedi a kanapé buckóit, azokat döntögeti, ráfekszik, mászik, ugrál a kanapén, bemegy mögé és ott bújkál, nagyon bírja ezt. Ha leveszem a kanapéról, sír és visszamászik, pakol. Ilyen korban pont a fejlesztő játékok kellenének, őt meg nem érdeklik! Délután kint vagyunk az állatokkal, piknikezünk, sétálunk,ilyesmi, este mindig bicajozás és Maminál van, szóval kevés ideje van ezekkel foglalkozni, de nem is érdekli! Ez baj? Később jobban fogja? Vagy nem baj, ha később tanulja meg ezeket? Azt mondta itt valaki egyszer, hogy két éves korig lehet fejleszteni egy gyereket, addíg a lehető legtöbb dolgot meg kell neki tanítani, pl: színeket, stb.
2012. jún. 7. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

"Ilyen korban pont a fejlesztő játékok kellenének"


"két éves korig lehet fejleszteni egy gyereket, addíg a lehető legtöbb dolgot meg kell neki tanítani"


én pont az ilyen anyukáktól mászok falra mint te! ekkora baromságokat honnan szedsz? ne haragudj, de azért a józan paraszti eszedet használhatnád!


mi korosztályunk nyilván azért nem ismeri a színeket, nem tud olvasni meg írni mert nem volt fisher price, igaz????

2012. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Felejts el a fejlesztő játékokat!!!

A kisgyerek utánzással tanul, nem kell kimondottan fejleszteni.

Amire pedig igazán szüksége van: a szabad játék, ahogy ő akarja és amit akar. A kötelező programokkal ráérsz az iskoláig.

Nagy a mozgásigénye, hadd mozogjon. Ez kell neki, nem fejlesztő játékok.

Nem mondom, hogy az nem hasznos - de csak akkor, ha magától játszik vele.

2012. jún. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
jesszussss... elso mindent elmondott.
2012. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kerria ***** válasza:
88%

Ezt tenném, ha ilyen eset lenne nálunk:


1. a botra karika nagyon jó szabadtéri játéknak is, a labdázás, hintázás is fejlesztő játék így ha játszótéren vagytok az is jó.

2. Mesekönyv: nem inden gyereket köt le egyértelműen, viszont ha sétálás közben mondókáztok, akkor az is ugyanúgy fejleszt. Sétálás közben lehet játszani a "hol van a....", vagy "milyen színű a ...." és máris fejleszted. A mesekönyvet én az esti altatásnál vetném még be, levezetésképp. Egyrészt így tudatosul benne az hogy most az alvás jön, másrészt kettőtök között nagyon jó kapcsolatot teremt.

3. Ülj le egy kicsit, és kezdj el játszani azzal, amivel szeretnéd, hogy ő is játsszon,de eleinte ne hívd oda, csak hívd fel magadra a figyelmét. Pár nap elteltével, tégy úgy mintha butus lennél... "nem megy bele a kocka...." Ha ennél még mindig nem akar becsatlakozni, kérd meg segítsen, mert Anya úgy látszik elfelejtette, ezt hova kell tenni.


Erőltetni nem szabad, mert még inkább ellene lesz!


Ami pedig általában bejön, amikor már semmi sem, ha van korabeli gyerkőc, hívd át játszani, és hagyd elől ezeket a játékokat!


Ennyi jutott eszembe hirtelen. Remélem segítettem!

2012. jún. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jún. 7. 11:03
 6/12 anonim ***** válasza:

Kisgyermekkorban a legjobb fejlesztés a SZABAD JÁTÉK!!!

Persze nem bűn, ha foglalkozol vele, sőt, szükséges, de csak ami és amíg érdekli. Nem kell és nem is lehet erőltetni.


Én is mondókázok neki meg olvasok, már szinte újszülött korától, be nem áll a szám, most elégelte meg 11 hónaposan, meglátja a mondókáskönyvet, amit eddig imádott és most visítva menekül :DDD Most úgy ahogy a te lányod, élvez a szabadságot, hogy tud jönni-menni, felmászni mindenhová, jobban elér mindent, tud pakolászni.


Én meg tudod mit csinálom? Hagyom! :D

Legalább nyugodtan kifzök, kimosok, feltakarítok. Ő is jön velem, és pakol.


Én is megveszek neki mindenféle fejlesztő "marhaságot", de a legjobb játék most az önállósulás, és a közös tevékenységek. Neki izgalmas a porszívózás, bepakolni a mosogatógépbe, meg kipakolni, a porszívó után mászik, igaz ki is kapcsolja sokszor :DD De ezekkel is tanul. Teregetünk, adja (ez túlzás, de dobálja nekem) a ruhákat, tökjól eltelik a nap.


Szuuuuuuuuuuuszaaaaaaaaaaaaa!!! Nyugi!!!:)

2012. jún. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem minden játék fejlesztő játék, minden játékból tanul. A kanapén is tanul, ledobja a párnát, akkor lent lesz, le kell menni érte, felmászik és úgy néz ki az ablakon - fentről többet látni.

Majd érdekli más is, most ez az izgalmas. Nem kell erőltetni, aggódni emiatt, eljön majd az ideje, amikor halálra unod majd magad, hogy órákig a könyvben lévő állatneveket akarja tanulgatni. (Fiam most ezt csinálja, ő mutogat, nekem mondanom kell, mi az.)

2012. jún. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg de én nem vettem kifejezetten "fejlesztő játékokat" a 13 hónapos kisfiamnak,meg beszélő,éneklő,méreg drága Ficher Price játékokat sem,ok van ilyen formabedobója,meg kis karikákat rá kell tenni a tartóra,meg van kisautója sok könyve plüsse,duploja,meg még jó néhány kisautó,állatkák stb.

De a fiamat egy ásványvizes üveg is leköti,sokkal jobban szeret kint lenni hintázni,homokozni,fiókokból ki be pakolni,sepregetni,segíteni teregetni,porszívózni,firkálni,labdázni,autózni,feleslegesnek is tartom az ilyen tanuló kutyát és egyebeket,és sokkal többet fejlődik így a gyereknek amúgy is arra van szüksége hogy a gyakorlatba láss pl a labdát,hogy sok inger érje,hogy a többi kisgyerektől is tanuljon,egyedül tapasztaljon meg dolgokat,ha leülök vele könyvet nézegetni nem azért,hogy akkor most fejlesszem hanem mert szereti és lelkesen mutogatja meg benne a dolgokat,akkor megmutatja a lábát a zoknit,próbál felöltözni,és megmutatja maciján a szemét,orrát,fülét,száját,pedig csak megmutattam neki,értelmes kisfiú és nem erőltettem rá semmit.

Nem 2 éves korig fejlődik egy gyerek,az a valaki nagy baromságot mondott,nem szabad a gyerekre ráerőltetni a dolgokat.Örülj hogy szeret kint lenni,sokkal jobb,mint ha bent akarna kuksolni folyton.

2012. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak, hogy az én 14 hónapos fiamat sem érdeklik a fejlesztő játékok, sőt, mondókázni sem tudok vele, mert faképnél hagy, sőt, könyvet se tudok vele nézegetni, mert az se érdekli ... Ellenben kipakolja a fiókokat naponta 100x, a konyhaszekrényből kiszed mindent és imádja, ha az ablakban ácsorgok vele, Ő pedig nézelődhet.

Remélem, azért nem marad buta :-)

2012. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jún. 8. 06:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!