Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordulhat, hogy a baba...

Előfordulhat, hogy a baba előbb tanul meg önállóan járni, mint guggolásból kapaszkodás nélkül felállni?

Figyelt kérdés
13 hónapos kisfiam a bútorok között már 4-5 lépést megtesz önállóan, de egyedül felállni még egyáltalán nem akar.
2012. jún. 7. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
De akkor hogyan áll fel? Ha magától áll fel úgy, hogy valamibe kapaszkodik, az teljesen normális, ha elkezd járni magától, nem kell feltétlen guggolásból felállni. Ha nem magától áll fel, hanem felállítod a bútorok mellé, akkor nem hiszem.
2012. jún. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Párom amikor kicsi volt ha felállitották akkor ment de magátol nem nagyon akart felállni sztem lusta volt:)
2012. jún. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A bútorokba kapaszkodva áll fel, ezt már 8 hónapos kora óta csinálja. Azóta is kapaszkodva járkál, meg persze mászik ezerre. Meg most már - ahogy írtam is - a bútorok között néhány lépéssel önállóan is jár. De mindenhol azt olvasom, hogy általában előbb tanulnak meg egyedül felállni és utána jön az önálló járás. Úgy látszik nálunk ez a sorrend felcserélődött.
2012. jún. 7. 11:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Akkor igen, lehet. Fiam is így volt, nem guggolt még, de belém kapaszkodva felállt, és elsétált apához, ezek voltak az első lépései. :)

Most 15 hónapos, hihetetlen sokáig tud guggolni.

2012. jún. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kislányom már 14 hónapos 1 hónapja jár, egyáltalán nem mászik már, de még mindig nem tud felállni csak ha kapaszkodik valamibe (persze legtöbbször belém....:)) Nem gondolom hogy ez kóros lenne.
2012. jún. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom már 1 hónapja ment önállóan amikor megtanult kapaszkodás nélkül felállni. 11 hónaposan már egyedül járt.
2012. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A lányom 10,5 hónaposan indult el egyedül, de kapaszkodás nélkül felállni csak egy évesen sikerült neki. :)
2012. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Biztosan lehet,de akkor még valószínűleg nem fog olyan stabilan járni,mert fejlett egyensúlyérzék kell hogy egyedül kapszkodás nélkül felálljon,kisfiam 6 hónaposan állt fel,8 hónaposan már felállt guggolásból kapaszkodás nélkül,és kapaszkodással járkált a bútorok mellett,első lépéseit 10 hónaposan tette,11 hónaposan már önállóan járt,1 éves kor óta szalad,ha megbotlik felpattan és megy tovább,jó az egyensúly érzéke.13 hónapos
2012. jún. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is pár héttel később tanult meg guggolásból felállni, mint járni. Nem is bánom, mivel elég hamar csinált mindent, így legalább addig is ösztönözve volt, hogy másszon, mert úgy tudott felállni, ha odamászott valamihez és megkapaszkodott benne.
2012. jún. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
na één pont fordítva vagyok/gyunk,feláll kapaszkodás nélkül,viszont nem megy..:(kapaszkodva kb 2 hónapja feláll,kapaszkodás nélkül kb 1 hete,kíváncsi leszek,mikor indul el.(ja és bútorok mellett megy)11hónapos
2012. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!