Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak, ti bele tennetek a 6...

Anyukak, ti bele tennetek a 6 honapos babatokat pokba (az a kerekes ami gurul)?

Figyelt kérdés

2012. jún. 7. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
bébikompra gondolsz?ha igen ,nem tenném bele se 6 hónaposan sem később.A legszarabb találmány amit gyereknek gyártottak.
2012. jún. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

Beletettem. Nagyon élvezte! Semmi baja nem lett...

Nekem is volt annó, és itt vagyok..

2012. jún. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2012. jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Bébikomp? Nem. Minden szakember azt állítja, hogy ez nem jó. Mert:

-ha sokat van benne, akkor kimaradhat a kúszás-mászás, mert ez érdekesebb, és "megbontja" a fejlődés menetét

-olyan mozgásformára kényszeríti a babát, amire a csontozata, izomzata még éretlen

-nem tanul meg esni, így bizonytalanabbul, később indulhat el egyedül, és könnyebben eleshet

-nem motiválja semmi az egyedüli elindulásra/kúszásra/mászásra, mert így bárhova eljuthat

-rossz mozgásformát tanul meg a járáshoz, mert a kompban csak löknie kell magát

-nem látja a lábait, ezért nehezebben tanulja meg a szem-láb koordinációt

-nagyon veszélyes (ha felborul vele, akkor nagy valószínűleg a feje sérül, mert nem tudja megtámasztani magát esés közben vele)

-amíg nem ül magától addig nagyon terheli a gerincét.


[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Biztosan nem, főleg nem 6 hónaposan. Ilyenkor a földön jó neki, forogjon, próbálkozzon kúszni, esetleg rugós hintában, aki a lábait erősíti.

Ha hasznos lenne a bébikomp (nem az), akkor is kb. 9 hónapos kor után tenném bele a babát.

Nekem is volt bébikompom, élek még, de azóta eltelt x év, vannak a mozgásfejlődésre pozitívan ható játékszerek, inkább azokat kellene előnyben részesíteni és a szabad mozgásfejlődést.

2012. jún. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hat enis az fele hajlok,hogy nem teszem bele.Csaladba sokan bele raktak,de nemis tanultak meg kuszni se meg maszni se a gyerekek.
2012. jún. 7. 16:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem amiatt félnék, hogy kimarad valamilyen mozgás, hanem a balesetveszély miatt. De 6 hónapos babát semmiképpen sem tennék bele, nem neki való az. Mi 9 hónaposan próbáltuk ki, akkor még fogalmam sem volt, hogy mi ez, szomszédtól kaptuk kölcsön, hogy kipróbáljuk és vegyük meg. Ők egy idős házaspár, na nekik sem volt lövésük, hogy egyáltalán mit vettek az unokájuknak, szóval jóhiszeműen odaadták. Elkezdtem utána olvasni, és elhűlve láttam, hogy a bébikompról mennyi rosszat írnak, és mennyire nem tanácsolják szakemberek. Én magam amúgy azért nem szimpatizáltam vele először, mert nem tartottam elég stabilnak az ülőrészét, és féltem, hogy kiesik belőle a lányom. Neki egyébként tetszett, de nekünk nem olyan a lakás se, hogy legyen hely egy ilyennel közlekedni. Plusz, hogy semmi jót nem is írnak róla, na ez elég volt, hogy visszavigyem a szomszédnak.
2012. jún. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem bizony.
2012. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nem, nekem volt és a mai napig utom-verem magam a lakásban, képes vagyok nekimenni a falnak, ajtónak, és így utánna olvasva lehet hogy ez volt az oka, hiányzik a szem-végtag koordinációm
2012. jún. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem kimondottan tilos.
2012. jún. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!