Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek, ha a terhesség...

Mit tennétek, ha a terhesség vége felé 2 napig nem éreznétek mocorogni a babátokat? Megvárnátok egyáltalán, hogy 2 nap elteljen?

Figyelt kérdés

Én amikor terhes voltam, már akkor orvoshoz mentem amikor hirtelen lelassult a mozgása.

Viszont ismerek egy kismamát, aki 2 napig várt és azért nem ment orvoshoz, mert messze van a fogadott dokija és nincs kocsijuk, nem talált senkit aki bevigye. Megjegyzem helyben van sztk, ahol ugye nőgyógyászat is van...

Azóta nem tudom ezt kiverni a fejemből.


2012. máj. 8. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Én először elmennék a védőnőhöz helyben, hogy nézze meg a szívhangot( de már 1 nap után, ha semmilyen mozgást nem éreznék). Csak utána mennék dokihoz.
2012. máj. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

èn 1 nap után mennék. Mivel nem figyelem ezerrel, így azért minden napszakban (reggel, délelött, délután, este) Végig gondolom hogy éreztem-e? Elsö babánál ezt sokkal intenzívebben figyeltem, most néha fájdalmasakat rúg, így elfelejteni sem tudom, de végig gonolom. ha nem mozog akkor tej, kóla és egyéb aktiváló szereket használtam (elsönél kellett néha). De 2 teljes napot nem várnék.


Lelassult mozgásra is felesleges orvoshoz rohanni, de 2 napot várni is butaság.

2012. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem várnám meg. 39 hetes vagyok, alig várom, hogy kibújjon, és igazából mindig, ha picit lassul, arra gondolok, hogy hátha... De még ilyenkor is ott van bennem, hogy miért nem mocorog a manó?!


Más kérdés, hogy én meg picit túl parás vagyok, de egy nap volt, amikor kevesebbet, ill. szinte semmit nem mozgott a 36. hét körül - a férjem is azt mondta, hogy inkább nézessük rá (pedig ő orvos, és igen józanul képes dönteni, nem úgy mint én :))).


Szóval nem tudom, én nem bírnám ki.

2012. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Velem 2 hete volt ez és nem vártam meg a 2 napot, már este bementem a kórházba, pedig nekem is messze van.

Megnézték és akkor nyugodtam meg, mikor le akarta mérgében rúgni a CTG fejét, ami felkeltette 24 órás álmából. :)

2012. máj. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez iszonyú nagy felelőtlenség! Ha nem éreztem mozogni a babám 10 órán keresztül, jött a kávé, csoki, kóla. Ha ez sem, kicsit megringattam a pocakom. Ha így sem, akkor elővettem a szívhanghallgatót és meghallgattam, hogy minden okés e. Remélem minden rendben van a kisbabájával!
2012. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Uhh... nagyon parás voltam, (első babám elhalt, megállt a szívműküdése), ezért én tuti nem vártam volna 2 napot, de még 1-et sem! Ha néhány óráig nem éreztem, akkor addig mozgattam, piszkáltam, bökdöstem a pocakom, hogy legalább egy egyértelmű, érezhető rugása legyen. Ha nem lett volna, én még aznap mentem volna a dokihoz. Biztos úgy volt vele az ismerősöd, hogy vele nem történhet baj, nem feltétlenül jelent rosszat, ha nem érez mozgást, lehet, hogy ő eleve lazában veszi az egész terhességet. Egyébként meg ha megáll a szíve a babának akkor úgysem tudnak tenni ellene sokmindent. Először én sem gondoltam, hogy bármi baj lehet, meg sem fordult a fejemben!
2012. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem várnék.Nálam egyszer volt olyan a vége felé hogy egész nap nem mozgott,csinálhattam akármit nem mozdult meg.Este már annyira meg voltam ijedve hogy már azon gondolkoztam hazahívom a férjemet a munkahelyéről(éjjelre ment)és bemegyünk a kórházba.Mire végre megmozdult a kislányom.Mondhatom hatalmas kő esett le a szívemről.

A lényeg én tutira nem várnék.

2012. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Én sem várnék, maximum 1 napot, nekem első baba és kicsit túlparázom is, eddig kétszer mentem dokihoz mert nem éreztem mozogni.. először nem is telt el a 12 óra és a saját dokim le is cseszett hogy miért nem mentem hamarabb, másodjára ügyeletre kellett bemennem és majdnem hazaküldtek hogy hát ennyi idősen ez még teljesen normális hogy nem érzem mozogni(24 hetes voltam) és a nő még megakarta nekem magyarázni hogy de hát csak most kezdtem érezni a babát, nem? Szerintem el se hitte amikor mondtam neki hogy már a 15. héttől érzem. Nagyon flegma volt, de akkor is megérte bemenni, mert legalább megnyugodtam. Inkább menjünk be ezerszer feleslegesen, mint hogy egyszer elkésve...

2012. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én biztos nem várnék 1 napot sem,nem,hogy kettőt.Ez iszonyat felelőtlenség.Az ilyen valóban akarja azt a kicsit???Már bocsánat...Én az első terhességemnél reggeltől du.-ig nem éreztem a babámat pedig akkor szokott mocorogni és lerohantam a védőnőhöz.Meghalgatta a szívhangját és minden rendben volt,csak aznap lusta volt :) Lehet hülyének nézett,hogy egyből futottam,de kit érdekel...én legalább megnyugodtam.
2012. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem azért, de én pl nagyon parázós vagyok (lehet, hogy azért, mert első terhesség) és pont emiatt vettem 1 otthoni szívhang figyelőt. Tudom, most jöhetne az, hogy nem mindenki teheti meg, de már 5000 Ft-ért lehet kapni és szerintem nagyon megéri megvenni. Bármi van, csak kikapom a szekrényből és már hallgatom is a pici szívverését... ja és nem mellesleg az én babám rögtön felkel tőle és elkezd mocorászni :) Csak ajánlani tudom!!!

30 hkm

2012. máj. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!