Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit iszik csemetétek egy...

Mennyit iszik csemetétek egy nap? Én aggódom?

Figyelt kérdés
Kisfiam 14 hónapos és 12 kg. Jobb napokon 950 ml folyadékot is elfogyaszt, de legtöbbször 820-850 ml között iszik. Ebben benne vannak a tejpépekhez felhasznált vizek, rizstejek is. A dokinő szerint ez kevés, de hiába próbálom, egész nap kínálva van, mindig van elöl itatópohár, színesek, már szívószálas trükkel is próbálkoztam, nem hajlandó többet inni. Ha pohárból itatom, kb 10 ml-t hajlandó meginni, a mostani trükköm a gyógyszeradagoló, abból szoktam párat adni neki, de már látom, hogy ennek is elmúlt a varázsa...már kezdem azt hinni, hogy csak az én gyerekem nem iszik eleget...Azért is aggódom, mert szinte minden nap fürdés előtt hőemelkedése van, most vagyunk túl vérvételen, vizeletmintákon, ezeknek az eredményeit várom...kényszeríteni nem akarom, mert az csak az ellenkezőjét szülné ami az itatást illeti...Várom a tapasztalataitokat :)))
2012. jún. 7. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
bár az én kisfiam inna ennyit ő sajna megiszik 3 litert is én erröl nem birom leszoktatni
2012. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Próbáltál neki ízesített innivalókat is adni?


Az én 16 hónapos fiam 1,2-1,5 l vizet iszik meg. Rengeteg pelus fogy. Ebben nincsenek benne az ételek.

2012. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kb 1 decit iszik a lányom,inkább ezen van aggódnivaló,nem azon,hogy neked majdnem egy litert megiszik.
2012. jún. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az 1 deci az a tejen kívüli innivaló.
2012. jún. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mennyi tejet iszik?
2012. jún. 7. 20:42
 6/10 anonim ***** válasza:
2,5 decit reggel-este
2012. jún. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is örülnék, ha annyit inna a 23 hós kislányom, mint a Te kisfiad. Reggel-este 2-2 dl tej - most este pl. csak 1 dl-t ivott -, és kb. másfél dl víz. Ma jól ivott vizet, mert elfogyott 3 dl. Mit mondott az orvos, mennyit kéne innia? Azért a 8-9 dl nem kevés egy 14 hós kisgyereknek szerintem.
2012. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ÉN 1 évesem közel nem iszik ennyit. Ez bőven elég egy gyereknek.
2012. jún. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16 hós lányom átlag 1 liter ízesítetlen teát iszik, plusz reggel 1,5 dl tápszer. Szerintem ez nagyjából jó. Mi felnőttek sem egyforma mennyiséget iszunk.
2012. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz. Én is sokkal többet iszom páromnál. A doki szerint minimum 1 litert, de jobb esetben 1,5 l-t kellene innia. Akárhogy varázsolok, nem megy ennél több. Igazából ott dől el minden, hogy reggel mennyit iszik meg. Tegnap 240 ml-t ivott reggel fél 8-kor, a nap végére ebből lett 1080 ml. Ma reggel viszont, csak 70 ml-t ivott meg, úgyhogy jó, ha 800 ml felé tudunk jutni. Anyukám szerint egy kisgyerek annyit iszik, amennyire szüksége van a szervezetének, csak kisfiamnak vannak ezek az esti hőemelkedései, amik lehetnek akár a kevés folyadéktól is, nem tudom, Talán keddre többet fogunk tudni, mert addigra meglesz a vérvétel eredménye...úgy meg elég izzadós, délelőtt is - ebben a nagy melegben - szinte vizes volt a nyaka olyan melege volt, csak egy rövid ujjú body volt pedig rajta és 24' volt a szobában...
2012. jún. 9. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!