Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Glutén bevezetéséről kérdeznék?

Glutén bevezetéséről kérdeznék?

Figyelt kérdés
5hónapos a lányom, lassan szeretném bevezetni nála a glutént, ezért vettem neki Milumil 7gabonás pépet. Az lenne a kérdésem, hogy mindennap kell majd neki adni? Az egész dobozzal adjam neki oda? Ki hogyan csinálta? Azok válaszát várom akik ezzel vezették be a glutént.
2012. jún. 7. 21:51
 1/6 alaszka ***** válasza:
Én legelőször keksszel vezettem be, ami azt jelentette, hogy minden nap egy fél kekszet reszeltem a gyümölcsbe, de aztán én is rátaláltam a gabonapépre, és így ezt tettem a gyümibe, eleinte 1-2 kiskanállal, majd picit többet. Szerintem ha pár hétig így csinálod, meglátod, hogy hogy reagál rá. Eleinte minden nap, aztán szerintem nem kell mindig, csak ah sűríteni akarsz valamit vele, pl. gyümölcsöt, majd később pl. joghurtot, ha már ehet.
2012. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a 7 gabonas peppel az a baj, hogy 7 fele gabona van benne es ha gond van, akkor nem tudod, hogy melyik az oka. a fiam a kolespeptol rendszeresen kipattogott, igy ettol a 7 gabonastol is, ebbem is van koles is. en azt javaslom, hogy valami egyszerubbel kezdj. mi is 5 honaposan kezdtuk a lanyomnal a glutent, vettem tej es tojasmentes babakekszet neki. abbol kap naponta-ketnaponta egy felet anyatejbe aztatva. imadja. :-) az almat a heten kezdjuk, 10 nap mulva lesz 6 honapos. ha bejon neki, akkor kesobb majd abba torom bele a kekszet. en ugy tudom, hogy most egy ideig kell nekik adni a glutent, nem eleg csak megkostoltatni. de majd rakerdezek legkozelebb tanacsadason,addig adom.
2012. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha még nem kezdtük el a hozzátáplálást attól függetlenül adhatok neki anyatejbe kevert gabonapépet?
2012. jún. 8. 08:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem először kezd el a hozzátáplálást gyümölccsel. Én minden nap egy mokkáskanál 7 gabonás pépet tettem/teszek bele. Nekem azt mondta a védőnő, hogy folyamatosan, minden nap adni kell neki, a mennyiséget nem kell emelni feltétlenül, hanem az a lényeg, hogy az az egy mokkáskanál minden nap bejusson a szervezetébe. De teheted később főzelékbe is. Az a lényeg, hogy addig célszerű bevezetni a glutént, amíg anyatejes. Nekem is 5 hónapos volt a fiam, amikor bevezettem.
2012. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 alaszka ***** válasza:
Szerintem is előbb kezdd el gyümölccsel, és ha azt már eszi 1-2 hete, akkor tegyél bele gabonát. Szóval én nem a gluténnal kezdtem, hanem a gyümikkel, és azt dúsítottam. A lényeg az hogy amíg anyatejes, addig ismerkedjen meg a gluténnal.
2012. jún. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Nem propaganda, de szerintem olvasd el és fontold meg, érdemes lehet:

[link]

2012. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!