Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok vitát szítani,...

Nem akarok vitát szítani, csak annyit kérdeznék, a többség hogy gondolja,1 év felett sterilizál, babavizet (vagy forralt vizet) ad a gyerekének? Ha igen, ezeket meddig?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mászás megkezdése után egy hónappal már nem volt semmi sem steril. (kb 8 hós kora óta).

Láttam mit tesz a sterilitás a gyerekkel. A nagynénémmel két hét eltéréssel szültünk. Ő amolyan szuperanyu, egy szem morzsa se eshetett le nála a diós sütiből, nehogy allergiás legyen a gyereke.

A lánya három napot bírt a bölcsiben.

Az én kislányom belefetrengett a lócitromba is (nem szándékosan) olyan gyerekkel van együtt fél napig aki ovis, mégis két nap max egy kis vírus, vagy baci.

Az unokahúgom két hetet volt beteg. Azóta megint sterilen tartják. 20 hósak, de ha mész hozzájuk a kezedbenyomják a fertőtlenítőt.

2012. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éves koráig vettem a Szentkirályi rózsaszín kupakos vizet. Ez nem kifejezetten babavíz, de adható babának. Utána meguntam a hazacipelését, más amúgy sem issza, akkor meg minek?! Azóta csapvízen nevelkedik a gyermek:)
2012. máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem adtam babavizet nekik, forraltam a csapvizet. 1 éves kor felett pedig szénsavmentes ásványvizet vagy csapvizet kaptak forralás nélkül.

Egy ismerősünk víztisztító-berendezéssekkel foglakozik és múltkor mutatta, hogy mik csapódnak ki a csapvízből, ásványvízből. Hát ne tudjátok meg mi trutyit megiszunk, a víz felszínén úszott a kosz, a sok "vitamin és ásványi anyag", és had ne mondjam a legtisztább a csapvíz volt, a legdurvább az aranyérmes babavíz, ami egész elfogadható volt, az a mizse víz volt. Elgondolkodtató

2012. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én az első gyereknél egy éves korig sterilizáltam mindent, a másodiknál csak elmostam jó alaposan mindent. (Nálunk igaz a mondás: az első gyerek cumija leesik, akkor azt az anya kifőzi. A másodiknál leöblíti, a harmadiknál meg füttyent a kutyának, hogy hozza vissza.)


Babavíz nem volt, csak szoptattam/ szoptatok.


Különben a védőnő mondta, hogy igazából azok a gyerekek lesznek szájpenészesek, ahol a szülő mindig sterilizál, mert egy idő után ugyis s szájukba tömnek valami nem kifőzött dolgot, és akkor a mindenre felkészületlen immunrendszerük nem tud mit kezdeni a dologgal. Szó szerint azt mondta, hogy nem látott még olyan retkes cigány családot, ahol a baba szájpenészes lett volna. Pedig a nyolcadik kerület belsejében dolgozik.

2012. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Èn ia annak a híve vagyok, hogy a mászással elkezdödik a nem steril idöszak, innentöl teljesen feleslegesnek tartom bármit sterilizálni, vagy pl vizet forralni.


A gyermekek gyomra a szüléskor nem tartalmazsok sok baktériumot, ezeket szép lassan szedik össze, így van egy határ (kb a mászás), amikor nem is nagyon szabad sterilizálni, mert szükség van a baktériumokra.


De 1 év felett szerintem már konkrétan valaki rosszat tesz vele. Csak abban az esetben nem, ha a csapvíz nem iható, vagy kútvizet ad neki.

2012. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

én 6 hónapos koráig sterilizáltam, utána csak a cumijait néha :)

babavizet a mai napig veszek neki, vagyis szentkirályit, útra mindig azt visszük. most 2,5 éves

2012. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt csinál,amit akar.

Én is ilyen voltam, szupersterilen tartottam a lányomat, egészen addig amíg mászni nem kezdett. Ő is beteges.


A babavizet azt sokáig adtam, mert a csapvíz szerintem undorító, én magam sem iszom meg, a normál ásványvízben meg több oldott ásványi anyag van mint ami neki való lett volna.

Mivel mi ásványvizet iszunk a családban, neki babavizet vettem. Ennyi.


Én hiszek abban,hoyg kell egy kis kosz a gyereknek, csak első gyermekkel, tapasztalatok híján az embert elragadja a gépszíj, és belefeledkezik a sterilitásba.


Most a második gyerkőccel már nem vagyok ennyire óvatos. :-) MIndenkinek a maga dolga,hoyg mit hoygan tesz.

2012. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Húúú anyám! De elgondolkodtattál!


Én veszem a lányomnak a Jana baby vízet a tápszeréhez/teához/innivalónak.

Sterilizálom mindennap a cumisüvegét, a cumikat...


Emellett mindennap könyvtárban vagyunk gyerekek között (változó életkor), a homokozóban ülünk, hintáztatom, kúszik - mászik a földön..

Ja és nem mellesleg van egy 2 éves tacskónk, akivel állandóan összebújnak és együtt vannak.


Nesze neked steril 'élet' .. felesleges. Legalábbis nálunk :)))


Szerencsére 10,5 hónap alatt eddig 1× folyt csak az orra egy hétig, de semmi komoly baja nem volt eddig.

2012. máj. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy mindenki úgy cselekszik, ahogy ő jónak látja, ezért is adok mindenkinek zöldet :), csak kiváncsi voltam, hogy a többség hogy cselekszik.
2012. máj. 22. 14:44
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok a tévhit a csapvízről. Magyarország legtöbb területén a csapvíz kiemelkedően jó minőségű. Sokkal tisztább, mint a műanyag palackos ásványvizek. A víztisztított vízről meg ne is beszéljünk. A hiedelemmel ellentétben ez rengeteg csírát tartalmaz.


Addig forraltam, amíg a baba nem kezdett el mindent a szájába venni. Ekkor abba hagytam, mert sokkal több bacit bekapkod így, mint a vízzel. Kb 5 hónapos korától hagytam abba fertőtlenítést. Szándékosan nem tartom sterilen a fiamat, hallgatva hajdani anatómia professzoromra.

2012. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!