Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtok arra példákat, amikor...

Tudtok arra példákat, amikor valaki kicsi korában sokszor volt beteg, majd olyan erős lett az immunrendszere, hogy felnőttként szinte soha?

Figyelt kérdés

Olyan gyakran hallom, hogy nem baj az, ha beteges a gyerek, annál jobban erősödik az immunrendszere. Az én gyerekeim nem beteges fajták, de anyósom emlegeti gyakran, hogy az ő hat gyereke állandóan beteg volt, és azt mondta az orvos, hogy nem baj az, annál jobb, legalább jobb lesz az immunrendszerük.

Mi a tesómmal nem voltunk betegesek (kb. évente egyszer voltunk suliból egy hetet otthon betegen), most 30 éves vagyok, és utoljára középiskolában voltam beteg! Kb. másodikban. A férjem pedig évente egyszer-kétszer.


Szóval ez a "jótékony betegeskedés" dolog csak valami városi legenda, vagy van mögötte tapasztalat is?


2012. jún. 8. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt vagyok én példának! :)) Én állandóan beteg voltam, mindent elkaptam, legtöbbször mandula és fülgyulladást, minden évben influenzát elsőként. Havonta, kéthavonta legalább 1× beteg voltam

Középiskolás kormom óta azt hiszem egyszer voltam igazán beteg, mikor a kisfiamat szoptattam én is elkaptam az influenzát, akkor mondjuk nem bántam, mert a kicsi megúszta. Azóta semmi, pedig minden évben kidől körülöttem mindenki, a lányom hazahord mindent az oviból, max néha egyet kettőt köhögök, de se az orrom nem folyik, se lázas nem vagyok. Semmi! Szóval én vagyok a városi legenda! :))

29 éves vagyok

2012. jún. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amit az anyósod mond abban annyi az igazság, hogy nem kell burokban tartani egy gyereket, nem tragédia, ha megbetegszik néha. Viszont direkt megbetegíteni balgaság lenne (de ilyen nem hiszem, hogy van) A betegség biztos fejleszti a immunrendszert, mivel a kisgyerekek (még a kevésbé betegesek is azért) 2-3X betegek lesznek 1 éveben, de nagyobb korban van, hogy évekig nem beteg az ember. Viszont ettől az aki alig betegszik meg még nem gyenge egyszerűen csak gyárilag erősebb immunrendszerrel születtek (ilyen a én nagylányom egyelőre :) Ő alig beteg pedig jár oviba) mások meg betegesebbek. A beteges gyerekek viszont valószínűleg (ha csak nincs valami tartós alap betegségük) ugyan olyan alig beteg felnőttek lesznek, mint akik gyerekként sem voltak sokat betegek.

Ez a meglátásom :)

(kicsit kusza lett, de talán érthető)

2012. jún. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy része legenda, egy része igaz. Abból a szempontból igaz, hogy az immunrendszer nem fejlődik, ha valaki soha,semmilyen kórokozóval nem találkozik, ezt mondja most tévé, rádió, hogy emiatt nem szabad agyonfertőtleníteni a lakást, egyértelmű. A többi része legenda. Anyósok véleményét általában is osztani kell kettővel :-), de nem attól lesz később egészséges, mert most beteg mint a kutya.
2012. jún. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!

Bocs, lehet, hogy félreérthető voltam, egy percig nem állítom, sőt nem is gondolom, hogy ez városi legenda, ezzel csak kicsit választékosabbá akartam tenni azt, hogy "igaz vagy hamis?" Épp ezért kérdeztem, mert érdekel, hogy van-e benne igazság attól függetlenül, hogy én nem tapasztalom saját magunkon. A burokban nevelés oké, azt elfogadom, de az nem ide tartozik.

2012. jún. 8. 14:29
 5/8 anonim ***** válasza:
A túl steril (burokban nevelés) körülményeket ha nem vesszük, akkor a többi része nem igaz. Amúgy gyerekközösségben persze, hogy többet beteg mindenki, a többiektől kapja el! Amikor felnő, akkor 1., már nem játszik a homokozóban együtt a többi beteg gyerekkel 2., felméri a fertőző betegség kockázatát, többet mos kezet, stb. Tehát persze, hogy gyerekként többet beteg, nem?
2012. jún. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nagyobbik csajszim 3 éves koráig beteges volt,minden elérte....ha a szomszéd faluban-városban fújt a szél ő másnapra lebetegedett!Aztán mire az ovit kezdtük mint akit elvágtak,szinte semmit sem kapott el!Anyum mondta hogy kicsinek én is sokat voltam beteg,de most meg nem is emlékszem mikor voltam utoljára orvosnál!Szóval szerintem van benne valami.
2012. jún. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4 éves koromig folyamatosan beteg voltam, egyik vírusból a másik bakteriális fertőzésbe estem, szegény édesanyám kiaggódta értem a lelkét... Egy influenza szövődménye miatt még szívizomgyulladásom is volt.


4 éves korom óta viszont a terhességem alatt lettem először beteg, természetesen influenzás, oltás mellett... Hála Istennek most nem lett semmilyen szövődménye, hamar átvészeltem.

2012. jún. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha megdöbbentő, ha nem, ott kell kezdeni, hogy ez az egész erős vs. gyenge immunrendszer mizéria nem igaz.

Manapság már nincs annyi dolga az immunrendszerünknek, mint azelőtt volt, egy része üresben van. Ezt egyik rádióban pár napja egy allergológus is mondta (nyilván ő kevésbé fogalmazott konyhanyelven), de azért ezt sok helyen hallani, így is, hasonlóan körülírva is.

A stressz, depressziós hangulat tulajdonképpen stimulálja az immunrendszert, legalábbis egy részét. Ezért erősödnek ilyenkor az allergiás tünetek is. Továbbá túlműködő immunrendszer járul hozzá a szív-érrendszeri betegségek egy részéhez is, egyre több cikk ír erről.

Manapság NAAAGYON sok betegségben adnak immungyengítő v. ilyen mellékhatású gyógyszert, ismerősi körömben is van ilyen. Az orvosok sokszor nem is szólnak, hogy a gyógyszernek ilyen hatása is van, és a betegnek általában kutya baja se lesz. Nem betegszenek meg könnyebben, ha mégis, ugyanúgy esnek át rajta, mint mi - ja bocsánat, tapasztaltam olyat is, hogy jóval könnyebben.


Az immunrendszert hála az Istennek, nem lehet erősíteni. Hacsak nem azt hívjuk erősítésnek, amikor legyengített kórokozókat mutatunk be neki, hogy megtanulja legyőzni.

Ha lehetne erősíteni, akkor még több allergiás, autoimmun beteg, egyéb gyulladásos beteg lenne, de kevesebb megfázásos - aligha.


Az egyik legártalmasabb, ha nem legártalmasabb reklámpropaganda ez az immunerősítés-mizéria szeptember elejétől május végéig!!



A náthát többszáz féle vírus okozza, ezek mutálódnak is. Lehetetlenség mind ellen védetté válni.

Így szerintem tökéletesen mindegy, hogy valaki kiskorában sokat betegeskedik-e, mert úgyis marad többszáz náthavírus, amikkel szemben nem válik immúnissá.

Ha jól tudom, az immunrendszer védekezési stratégiája változik. Megtanul védekezni egészen kicsi korban a betegségek ellen.



Egyébként magamról: úgy hároméves koromig őrült beteges voltam, több műtét, mandulák kivétele (hála Égnek...), sok-sok vénás antibiotikum, helyileg ható kortikoszteroid stb-stb. Aztán azóta csak náthám van, évente 0-4-szer, ezt éve válogatja. De mióta "külső behatásra" nagyobb gondnak tekintek egy közönséges náthát, betegesebbnek érzem magam. Régen rá se rántottam a náthára, így két évig úgy éreztem, semmi bajom.

Bár tény, utóbbi időben szövődményes majdnem minden náthám, szép hörghurutokat szedek össze, akár többhónaposakat.



Amit tudok, az az, hogy abból lehet gáz, ha nem kapja el valaki oviban a gyermekbetegságeket, mint bárányhimlő, monomukleózis. Mert később megszívja, plusz nagyobb eséllyel lesz autoimmun beteg.

Én nem kaptam el a náthán és egyéb légúti fertőzéseken kívül semmit, szóval.... :S

2012. jún. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!