Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babák anyukái? Hogy...

8 hónapos babák anyukái? Hogy vannak a babáitok?

Figyelt kérdés

Hozzátáplálással hogy haladtok, miket eszik már? Hány kg, cm + mennyivel született? Napirendetek milyen? Hogy áll a mozgásfejlődéssel?

Az én kislányom most 73cm, 8,8kg(56cm-rel és 3,63kg-mal született) még egyenlőre forogva közlekedik, nem nagyon töri magát hogy megtanuljon kúszni(ilyen későn érő típus volt már születése óta, a forgás is későn indult be nála). Kis lusti, úgyhogy nem tudok dicsekedni vele, hogy már mennyi mindent tud :) Egyenlőre még csak 2 foga van.

6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, most már ezeket eszi: alma, körte, banán (sárga és görögdinnye igaz ezeket csak 2-2nap adtam neki, mert egyenlőre nem jött be neki), őszibarack, cékla, édes és sima krumpli, cukkini, brokkoli, paradicsom, sárga és fehérrépa, paszternák, zöldborsó, spenót, csirke és pulykamell, babakekszek és 7gabonás "papi", rizs.

Reggel-este és persze éjszaka(általában2szer) szopizik, napközben nem nagyon igényli csak esetleg elalváskor. Tízóraira 7gabonás papit kap gyümivel, ebédre valamilyen pürét, uzsira gyümit(de van hogy csak szopizik), vacsira ismét főzeléket +elalváshoz ismét cicit :)

Napközben van hogy csak 1szer alszik egy nagyot2-3órát, de leginkább 2szer rövidet.

Imádja a Duck Tv-t nézni, a játékait inkább rágásra használja nem pedig nézegeti és nyomkodja :)

Pár napja nagyon menőkéje van, ha ülő helyzetben az ölünkben van akkor kifordul és mászni próbál és igyekszik így felállni, ha pedig álló helyzetben tartjuk(még mielőtt valaki megszólná megjegyzem: éppen hogy leér a lába a földre, tehát egyáltalán nem nehezedik rá a lábára), ügyesen rakosgatja felváltva a lábát, mintha járna és közben nagyokat mosolyog vagy nevet.


2012. jún. 8. 15:53
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és meggyet is eszi már, ezt kihagytam :)
2012. jún. 8. 17:14
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, a kisfiam jövő héten lesz 8 hónapos. 3110 grammal született, most 7 kg és 70 cm. (Tudom-tudom, vékony, a védőnő is állandóan ezzel jön, de az apja is 70 kg a 186 centijéhez, szóval volt kitől örökölnie. :))

Foga még nincs, ő is forogva közlekedik, kúszni max 5 centiket, ha valamit nagyon el akar érni. :)

Reggel, uzsira, vacsira és alvás előtt szopizik, éjjel alszik 8-tól 6-ig. :) Tízóraira gyümölcsöket, ebédre főzeléket kap, mindkettő után kéri még a cicit.

6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Amit eddig kapott: alma, őszibarack, meggy, sárgabarack, sárgarépa, krumpli, cukkini, zöldborsó, babakeksz, csirkemell.

Napközben inkább csak a séták alatt alszik. Imád fürödni, járunk babaúszásra is, azt is szereti, kivéve a víz alatti részeket. :)

2012. jún. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!