Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az apa nem tett apasagi...

Ha az apa nem tett apasagi nyilatkozatot, előfordulhat, hogy nem az én családnevemre anyakönyvezik a gyereket? Ha pl. fiktív apát iratok be.

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs apasági, akkor a Te nevedre kerül a pici.
2012. jún. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a te nevedre kerül a pici, de az apához is be kell írni, ha nincs más, egy fiktív nevet.
2012. jún. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Vagy ha férjnél voltál a baba születésétől visszafelé számolva 300 napon belül, akkor a férjed nevére kerül, akkor is, ha elváltál. Minden egyéb esetben a te nevedre kerül.

KÉsőbb a gyerek jogállásának rendezésekor megadhatsz fiktív apát, és megváltoztathatod a kicsi vezetéknevét.

2012. jún. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm, nem, nem voltam férjnél. Fiktiv apának megadhatok általam választott nevet?
2012. jún. 8. 18:19
 5/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem, az egy "kitalált" név lesz, nem te diktálod be.
2012. jún. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A fiktív nevet Te találhatod ki! De a gyámügyön részletesen elmondják.
2012. jún. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekunk azt mondtak a gyamugyon, hogy fiktiv apahoz altalaban beirjak az anya legkozelebbi felmenoagi ferfi rokonanak a nevet, aki valsz anyuka apukaja, azaz a nagypapa, fiktiv adatokkal, azaz a szuletesi adatai nem egyeznek meg a rokon adataival.
2012. jún. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nahát pont ezért kérdeztem, mert ezt akarnám nagy ívben elkerülni. Szerintem ez nagyon beteg, hogy egy nőnek az "apjától vagy nagyapjától legyen gyereke"! Még ha fiktiven is. Szerintem ez nagyon durva, ennél bármi jobb, még az igazi apa is ... :-s. Nem tudom, hogy ezt a rendszert ki találta ki :((((((, de elég gáz.
2012. jún. 9. 09:11
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez nem így van! A fiktív nevet Te találhatod ki! Van egy barátnőm, dec-ben szült, ő is ezt intézi, azért tudom!
2012. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem nem az jönne le, hogy a nagyapától van a gyerek, hanem inkább hogy anyuka lánykori nevére lett anyakönyvezve.

Én nem ismerek ilyen helyzetet, de ha nem lenne apa akkor a nevemre venném a gyereket. Vagyis az én vezetéknevemet kapná. Lehet ilyet nem?

2012. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!