Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az apa nem tett apasagi...

Ha az apa nem tett apasagi nyilatkozatot, előfordulhat, hogy nem az én családnevemre anyakönyvezik a gyereket? Ha pl. fiktív apát iratok be.

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 17:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
En vagyok a nagypapas valaszolo. Nekem tavaly szo szerint ezt mondtak!!!!! Pont azert irnak be mas szuletesi evszamot, hogy ne nagypapanak tunjon a fiktiv szemely. Mi ugyanebben a cipoben jarunk. Nincs apasagi es a lanyom az en vezeteknevemen van anyakonyvezve. Azt is hozzatettek, hogy 3 eves koraig semmit nem irnak be, hatha "megkerul az apa", de ha betoltotte a 3. evet a gyerek, akkor irgalmatlanul beirjak a felmeno agi rokon nevet fiktiv szuletesi adatokkal....hogy a gyerek szemelyisege a kesobbiekben ne seruljon?! Na ez az, ami nagy baromsag, ugyanis a szemelyiseg nem ettol serul. Decemberben lesz 3 eves a lanyom, ha utana sor kerul ujabb gyamugyes latogatasra, akkor megirom pontosan, hogy milyen nevet irtak be, addig csak azt tudom mondani, amit mondtak nekunk.
2012. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Meg annyit, hogy pont azert irjak be a nagypapa nevet, de csak a nev stimmel, mert ugye alapjaraton az anyuka vezetekneve elvileg ugyanaz, mint a nagypapaje, azaz igy a gyerek hasznalhatja anyuci vezeteknevet. Azt nem tudom, mi van akkor ha a nagypapa vezetekneve nem stimmel anyajeval.

A "nagypapas" valaszolo.

2012. jún. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
értem amit irsz, nem a nagypapa lesz az "apa" de miért nem lehet kapásból anyuka nevére írni? 3 éves koráig mondjuk anyukáén van, és utána átírják a nevét? nem is hallottam még ilyenről.
2012. jún. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
A gyerek neve marad, lehet az anyja nevén, az apa neve lenne fiktív.
2012. jún. 9. 22:38
 15/15 anonim ***** válasza:
Megint a nagypapas. A lenyeg, hogy a szemelyiseg serules mega blablabla miatt, kell egy anya, meg egy apa a szuletesibe. Anya adott, pl Kovacs Lujzi, ha az o apjanak a nevet, Kovacs Lajost beirjak, akkor a gyerek tovabbra is Kovacs lesz. Pont ezert irjak a nagypapa nevet, mert az o vezetekneve altalaban stimmel anyajeval, azaz nem akarjak a gyerek vezeteknevet megvaltoztatni, de mint irtam, gozom sincs mi van akkor ha Kovacs Lujzi apjat pl Torok Mohamednek hivjak. Bar ha jozanul belegondolok, ha Torok Mohamed elismeri, hogy Lujzi az o lanya, akkor o Torok Lujzi lesz, ha meg Kovacs Lujzi akkor nagy valoszinuseggel Kovacs Lajos volt az apja, vagy neki is az anyukaja adta es ugyanez a szitu allt fenn. Na jo, nem ragozom tovabb, a lenyeg, hogy a gyerek vezetekneve nem valtozik, pont ezert a fiktiv apa vezetekneve ugyanaz lesz, mint a gyereke. Persze mindezt csak 3 eves kor utan, addig csak anya szerepel a szuletesiben es a megjegyzes rovatban ott van, hogy anya nyitva hagyja jelenleg apa-kerdest.
2012. jún. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!