Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kötődik hozzám a babám?

Nem kötődik hozzám a babám?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom, mit várjak, hiszen még csak 5 hetes. Mégis úgy érzem, hogy anyukámat jobban "kedveli", vele jobban elvan, rá jobban figyel, ő tudja jobban lekötni. Én nem tudok úgy beszélni a babámhoz, ahogy ő.


Sajnos az is igaz, hogy a babónak sok negatív élménye van velem kapcsolatban, nehéz szoptatás, kórházi tartózkodás, amikor igencsak feszült voltam, és sajnos vele is türelmetlen. Anyukám minden nap itt van, hogy segítsen nekem, talán ez a baj, hogy nem én egyedül gondoskodom róla?


2012. jún. 8. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugi!Nem baj hogy nem egyedül te gondoskodsz róla!Örülj a segítségnek .Lesztek még eleget egyedül.Anyukádon érzi a nyugalmat,pihenj és ne idegeskedj!
2012. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne gyötörd magad ilyen gondolatokkal!!!

A kisbabád egészen biztosan kötődik hozzád, a maga 5 hetes módján. De ahhoz még nagyon picike, hogy ezt tudatosan ki is tudja fejezni, az még nagyon-nagyon odébb van!!!

Inkább annyi állhat a háttérben, hogy Te feszültebb vagy, és ezta picik nagyon-nagyon megérzik!!! Anyukád viszont kiegyensúlyozott, nyugodt, lehet, hogy emiatt lehet a babó is nyugodtabb, ha nála van.

Az nem baj, hogy van segitséged, sőt, nagyon is jó!!!

Nekem is folyton jött anyukám, én néha ki is mozdultam pár órára otthonról, és olyankor hol anyukám, hol a párom vigyázott a gyerekekre, már egészen pici koruktól fogva. Most már 3 és 6 éves nagylányok, és nagyon-nagyon kötődnek hozzám, folyamatosan kinyilvánítják a szeretetüket, tehát semmiféle káros hatása nem volt az anya-gyerek kapcsolatra annak, hogy nem csak kizárólag én voltam velük 24 órában, a hét minden napján. Csak előnyükre vált a dolog, mert sosem volt gond azzal, ha pár órára ott kellett őket hagyni valahol (pl. nagynéni), mert egélszen pici koruktól abban nőttek fel, hogy anya biztos hazajön hozzám. Az óvodai beszoktatással sem volt semmi gond, semmi sírás, anya ne hagyj itt, már első nap úgy zavart haza lányom, hogy jó, anya, most menj el, majd ebéd után gyere értem.

Mindezt csak azért írtam le neked, hogy lásd, egyáltalán nem jársz rossz úton. Próbáld elengedni a negatív gondolatokat, bízz magadban, a gyermekednek Te vagy a világ közepe!!!!

2012. jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna ki ezt a kérdést vagy 3 hónappal ezelőtt.Pont így voltam én is, sok probléma, idegesség, betegség. Bár nálunk anya csak hétvégenként jött, mégis mindig tudta mit kell csinálni, hogy kell megnyugtatni a babát, már szinte biztosra vettem, hogy anyát tekinti anyjának a lányom, én meg felesleges vagyok körülötte. Aztán kb. 3 hónapos kora körül egyszer nagyon sírt, ringatta anya is, a párom is, nem sikerült lenyugtatni, aztán átvettem tőlük a picit és már nem volt semmi baja,akkor jöttem rá, hogy képes leszek én is jó anya lenni, és ragaszkodik hozzám a baba, csak meg kellett "érnem" a feladatra (na meg lenyugodni, mert túlstresszeltem a dolgot). Azóta is remekül elvagyunk :-)
2012. jún. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!