Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért érzem úgy, hogy a babám...

Miért érzem úgy, hogy a babám nem igazán kötődik hozzám?

Figyelt kérdés

Kislányom 11,5 hónapos, és nem igazán érzem rajta, hogy kötődne hozzám, úgy mint egy anyához...:(

Ahogy látom baba-mama tornán, már kisebb gyerekek is nyúlnak ölelésért anyukájuk felé, adnak "puszit", bújnak.Az én kislányom nem:(Mondok példákat:Mikor rábízom anyumra vagy anyósomra, hogy vigyázzon rá, vagy ott alszik náluk soha nem sír egy kicsit se utánam, egy kis nyafi se, van hogy észre se veszi hogy elmentem, játszik, mikor megérkezem érte, akkor egy pici mosolyt kapok, de látom rajta, hogy fel se tűnt neki, hogy pl egy órája elmentem(tudom ez jó is mert rá lehet bízni mamákra, de azért az anyai szívemnek egy pici nyűgösség jól esne:) ).Vagy mikor próbálok hozzábújni, ő már menne tovább, nyűgnek érzi, hogy fel akarom emelni puszilgatni...Eddig egy kezemen megtudom számolni, hányszor bújt hozzám, ami inkább a vállamra borulásra volt:(Mikor mondom, hogy adjon puszit meg ölelést, és próbálom tanítgatni, hogy kell, akkor is szabadulna a karjaimból, és menne játszani.Lehetséges ez, hogy azért van, mert nem tudtam szoptatni, és nem alakult ki felém erős kötődés?:(Vagy van még esély arra, hogy igényelje jobban a bújásom, és esetleg ő is jobban bújjon?Más babájánál is volt esetleg, hogy később lett bújós baba???


2011. nov. 21. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a szoptatás miatt van. Még alakulhat ki kötődés.

Amúgy az is lehet, hogy azért nem hiányol, mert tudja, hogy úgyis jössz érte.

Amit tehetsz érte: nyitottabban viselkedhetsz, több szemkontaktust tarthatsz, jobban reagálhatsz a reakcióira, együtt játszattok időnként. Bár lehet, hogy ezek mind megvannak, ezek csak tippek, te ismered a kapcsolatotokat.

Még időben vagytok egyébként. Nekem a szüleimmel elég "hideg" volt a kapcsolatunk, és ezért nekem (is) elég nehéz a gyerekemhez viszonyulni.

2011. nov. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és elég nehéz ebben a korban eltalálni, hogy mikor nyitottak az érzelmek kimutatására, mert inkább a dolgok felfedezése érdekli őket. Ha kezdeményez feléd, legyél nyitott, amúgy meg az sem jó, ha teljesen beteríted a szereteteddel, hagyj neki életteret is. Első voltam.
2011. nov. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Persze sokat játszunk együtt, egész nap szinte ketten vagyunk, pl mikor felrakom a nagyágyra és puszilgatom a hasát meg a combját akkor rötyög ezerrel, de mikor megölelném vagy puszilgatnám a pofiját, már fordul hasra és megy is játszani...Tehát érzem hogy szeret meg minden, csak valahogy úgy érzem, mintha nem anyaként szeretne...Remélem még idővel változik ez:(
2011. nov. 21. 08:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Azt hiszem 1 cipőben járunk, csak az enyém 10 hónapos, és szoptattam 5 hónapig. (amúgy lett volna még tejem, ő választotta le magát- ez sem esett túl jól :) Én is mindig ezeket mondom anyukámnak, hogy neki teljesen mindegy, hogy ott vagyok-e. Ő csak annyit mond, hogy örülj neki, és lesz ez még igy se. Amúgy én ezt el is hiszem, úgyhogy csak kitartást nekünk, szerintem mázlink van, mások nem tudják ott hagyni sehol ebben az életkorban. Amúgy gondolom kiegyensúlyozott baba a Tied is, úgy, mint az enyém?!
2011. nov. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy persze, okos, ügyes, boldog baba, sokat játszunk, már 10,5 hónapos kora óta megy, szóval most már nem abbakocsizunk hanem du-onként sétálni megyünk kézen fogva:)Csak azt érzem, hogy jobban kéne "szeretnie":)Vagyis jobban örülnék neki:)KÖSZÖNÖM!!
2011. nov. 21. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!